מרכז גלישה

מעטים מוסדות החינוך היכולים להתהדר במרכז גלישה ובפעילויות ים עשירות כמו שיש בכפר הנוער הדסה נעורים. כפר הנוער הדסה נעורים הינו כפר חינוכי הממוקם על צוק קסום המשקיף לחופי בית ינאי ולמצוקי ים. מרכז הגלישה בנעורים פועל משנת 2014.  

תחילה הוקם בעזרת תרומות ושימש אך ורק לפעילות החינוכית-ספורטיבית של הכפר. 

לאחר שנתיים של פעילות הוא "הופרט" והפך למועדון "חוות הגלישה" בו בנות ובני הנוער של כפר הנוער ממשיכים את התכנית החינוכית של "המרכז הימי". בנוסף לכך, גם זוכים לאימונים נוספים יחד עם גולשות וגולשים אחרים המגיעים לחווה "מבחוץ" (עמק חפר והסביבה). כיום המקום מהווה פלטפורמה לשיתופי פעולה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים מהאזור- חיבור שאנו מטפחים משום שמחזק את רצון הילדים לשאוף גבוה יותר ולהתקדם.

יתרה מכך, חניכות הפנימייה וחניכיו המצטיינים לומדים ומקבלים תעודות "עוזרי מדריך" מטעם ארגון גולשי הגלים הישראלי במועדון, ולאחר מכן משתלבים בצוות ההדרכה של המועדון (ומועדוני גלישה אחרים בארץ) בחופשות ובסופי שבוע. 

בשנתיים האחרונות חברת חוות הגלישה  דואגת למימון הפעילות העיקרית של גולשי כפר הנוער: חוגי גלישה שנתיים לשלוש קבוצות של כ 50 חניכות וחניכים שעבורם גלישה היא הרבה יותר מעוד חוג.  האימונים מועברים על ידי אנשי מקצוע בוגרים מהמובילים בתחום בארץ , תוך שימוש בטכניקות חדישות ומגוון רחב של ציוד מקצועי (צילום וידיאו , מצלמות מים, גלשני עמידה, מכשירי כושר ייעודיים לגלישה ועוד). 

כמו כן, החברה משקיעה רבות בתחזוקה, בפיתוח ובטיפוח המתחם כדי לשמור על המראה והנוחות של המרחב בכדי שיוכל להמשיך להעניק תרפיה הוליסטית אלטרנטיבית לתלמידי המקום.

מופעלים במקום שלל פעילויות חינוכיות נוספות יחד עם מתנדבים ואנשי צוות הפנימייה ומועדון הגלישה . המקום ממשיך לשמש כמתחם מועדף לפעילויות שיא חינוכיות של כפר הנוער.

בנוסף לכל אלו, במועדון מתקיימות הרצאות בנושאי גלישה, חוגי יוגה, ונושאים נוספים שמטרתם שיפור כישורי החיים של החניכים והעצמתם באמצעות החיבור לספורט וטבע.

התפיסה החינוכית המובילה במועדון תואמת את תפיסת הכפר המקנה ערכים כגון: התמדה, התמודדות עם אתגרים, אהבה עצמית, אחריות, עבודת צוות , שמירת טבע, שוויון גיוס משמעותי לצה"ל, הלמידה כאמצעי מחולל שינוי, גרעיניות חברתית, הומאניות וקבלת האחר, כל אלה מהווים את הבסיס לתכנים המועברים בשעות פעילות המועדון.

סביבת המועדון משמשת גם כסביבה תרפוייטית פתוחה למפגש ספונטני.