מרכז גלישה

מעטים מוסדות החינוך היכולים להתהדר במרכז גלישה ובפעילויות ים עשירות כמו שיש בכפר הנוער הדסה נעורים. כפר הנוער הדסה נעורים הינו כפר חינוכי הממוקם על צוק קסום המשקיף לחופי בית ינאי ולמצוקי ים. מרכז הגלישה בנעורים פועל משנת 2014.  

תחילה הוקם בעזרת תרומות ושימש אך ורק לפעילות החינוכית-ספורטיבית של הכפר. בדצמבר 2022 נפתח מרכז הגלישה בשיתוף עמותת "הגל שלי". המרכז הימי חינוכי מאפשר לכל חניכי כפר הנוער לעסוק בענפי ספורט ימי ולשלב חינוך ימי בלתי פורמאלי במסגרת החינוכית וסדר היום של הפנימייה.


במרכז הגלישה אווירה פתוחה ומיוחדת, בו החניכים יכולים לבלות את השעות שאחרי הלימודים, ולהיחשף לעולם הגלישה והספורט הימי.

יתרה מכך, חניכות הפנימייה וחניכיו המצטיינים לומדים ומקבלים תעודות "עוזרי מדריך" מטעם ארגון גולשי הגלים הישראלי במועדון, ולאחר מכן משתלבים בצוות ההדרכה של המועדון (ומועדוני גלישה אחרים בארץ) בחופשות ובסופי שבוע. 

כמו כן, העמותה משקיעה רבות בתחזוקה, בפיתוח ובטיפוח המתחם כדי לשמור על המראה והנוחות של המרחב בכדי שיוכל להמשיך להעניק תרפיה הוליסטית אלטרנטיבית לתלמידי המקום.

מופעלים במקום שלל פעילויות חינוכיות נוספות יחד עם מתנדבים ואנשי צוות הפנימייה ומועדון הגלישה . המקום ממשיך לשמש כמתחם מועדף לפעילויות שיא חינוכיות של כפר הנוער.

בנוסף לכל אלו, במועדון מתקיימות הרצאות בנושאי גלישה, חוגי יוגה, ונושאים נוספים שמטרתם שיפור כישורי החיים של החניכים והעצמתם באמצעות החיבור לספורט וטבע.

התפיסה החינוכית המובילה במועדון תואמת את תפיסת הכפר המקנה ערכים כגון: התמדה, התמודדות עם אתגרים, אהבה עצמית, אחריות, עבודת צוות , שמירת טבע, שוויון גיוס משמעותי לצה"ל, הלמידה כאמצעי מחולל שינוי, גרעיניות חברתית, הומאניות וקבלת האחר, כל אלה מהווים את הבסיס לתכנים המועברים בשעות פעילות המועדון.

סביבת המועדון משמשת גם כסביבה תרפוייטית פתוחה למפגש ספונטני.