מתקנים ומרחבי פעילות

מרכז גלישה

מרכז גלישה בשיתוף עמותת "הגל שלי". המרכז הימי חינוכי מאפשר לכל חניכי כפר הנוער לעסוק בענפי ספורט ימי ולשלב חינוך ימי בלתי פורמאלי במסגרת החינוכית וסדר היום של הפנימייה.
במרכז הגלישה אווירה פתוחה ומיוחדת, בו החניכים יכולים לבלות את השעות שאחרי הלימודים, ולהיחשף לעולם הגלישה והספורט הימי.

חדר כושר

בנעורים חדר כושר מקצועי הממוקם במתחם ליד אולם הספורט. חדר הכושר מאובזר במיטב ציוד הכושר ופועל במהלך כל השבוע. האימונים בחדר הכושר מתקיימים בהנחיה של מאמני כושר מקצועיים המכירים באופן אישי את החניכים המגיעים לאימונים.

בריכת שחיה

בכפר בריכת שחייה חצי אולימפית הפעילה בחודשי הקיץ. 


מרכז לאומי לאתלטיקה קלה

אצטדיון אתלטיקה לאומי  (מסלול רקורטן מתקדם)

2  מגרשי כדורגל

אולם אומנויות לחימה ממוזג ומאובזר 

בריכה חצי אולימפית 

2 מגרשי טניס ניתן לקיים קייטנות טניס במהלך חופשת פסח ובחודשי הקיץ 

חדר כושר מתקדם עם מלתחות ושירותים 

חדרי משקולות חופשיות מקצועיים (המרכז הלאומי להרמת משקולות)

מדשאות נרחבות 

מסלולי הליכה ומסלולים אתגריים 

חוף ים צמוד

כלביית הנעורים

 בכפר כלבייה שיקומית להקתית. בכלבייה לומדים החניכים לאלף את הכלבים אשר רובם מגיעים עם רקע של בעיות התנהגות שונות. המטרה היא להביא את הכלבים למצב שבו הם יכולים להשתלב היטב במשפחות שיאמצו אותם ולאלף כלבים בעלי נתונים מתאימים לצרכי נחייה ורפואה. 

החניכים שמשתתפים בתוכנית לומדים הן את ההיבט העיוני והן את ההיבט המעשי של אילוף וטיפול בכלבים במטרה להגיע מוכנים לבחינת הבגרות. המגע עם הכלבים מועיל גם לחניכים מבחינה נפשית והתנהגותית ובעזרת הכלבים הם נפתחים, פותרים בעיות ורוכשים חברים חדשים על ארבע ועל שתיים.


מרחב חי

מרחב החי של כפר הנוער הדסה נעורים משתרע על פני כ5 דונם. במרחב מתגוררים חמוסים, נחש פיתון מתכדר, חרדון מזוקן, חתולים, שרקנים, תוכים (קקדו, קוקוטלים, תוכונים ותוכי אהבה), שלווים, צבים סודנים, זוג אמואים, ברווזים, תרנגולות, פניניות, עיזים, אתונות, חוטמנים וצב מים. מהות המרחב הינה להעניק בית עבור חיות בר שאינן יכולות לשוב לטבע, חיות שחולצו מתעשיית המזון וחיות מבויתות שננטשו. במרחב החי מתקיימות פעילויות לימודיות ופרויקטים חינוכיים וטיפוליים הנוגעים לקשר אדם- חיה ולרווחת בעלי חיים.

ביקורים במוזיאונים/הצגות

מסעות

במסגרת הפעילויות השונות בכפר מתקיימים מסעות מרגשים וערכיים לחו״ל, אם כמסע שורשים, או חווית גלישה מעצימה, הילדים חוזרים מהמסעות עמוסי חוויות.

תכנית רובוטיקה

נבחרת FIRST נעורים משתתפת בתחרויות בארץ ובעולם. בין היתר בנו החניכים רובוט מפורסם אשר הוצג וזכה בפרסים בארץ ובעולם.  FIRST הנו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שייעודו עידוד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה. השתתפות תלמידי "הדסה נעורים" בתכנית FRC היא פועל יוצא של החזון הטכנולוגי של כפר הנוער. החזון של FRC

"ליצור עולם בו מדע וטכנולוגיה הם חגיגה, עולם בו צעירים חולמים להיות גיבורי מדע וטכנולוגיה" דין קיימן, מייסד. 

פירסט הנו ארגון בינלאומי ללא מטרת רווח אשר נוסד בארה"ב בשנת 1992 על ידי היזם והממציא דין קיימן מתוך מטרה לאפשר לצעירים לגלות את ההתרגשות והתגמול של תחומי ההנדסה, המדע והטכנולוגיה, כל זאת באמצעות תכניות רובוטיקה חדשניות. תכניות אלו המעוררות השראה בקרב ילדים ובני נוער,  משלבות התרגשות, יצירתיות ומטפחות כישורי חיים ביניהם: ביטחון פנימי, תחושת מסוגלות, יכולת עבודה בצוות, יכולת קבלת החלטות, ניסיון בתכנון וניהול משאבים, כישורי מנהיגות ועוד. החוויה הגדולה של FIRST מגיעה לשיאה בתחרויות רובוטיקה ארציות ובינלאומיות, בהן זוכים המשתתפים להערכה רבה, שיפור הביטחון עצמי, יצירת קשרים חדשים ולעיתים אף מגלים את מסלול הקריירה העתידי שלהם.

זו השנה השלישית להקמתה של נבחרת FIRST בכפר הנוער הדסה נעורים. בשנה הראשונה בנתה הקבוצה את הרובוט הראשון ואיתו הגיעה לאחד מעשרת המקומות  הראשונים וטסה ליוסטון טקסטס לאליפות העולם, שם התברגה במקום גבוה בין מאות קבוצות מצטיינות מרחבי העולם וזכתה בפרס הרוקי. 

בשנה השנייה ובהתאם לחוקי התחרות הם בנו בינואר 2019 את הרובוט השני שלהם תוך שישה שבועות בלבד והחלו להתחרות איתו בתחרויות מקומיות. 

הקבוצה העפילה למקומות הראשונים באליפות ישראל וזכתה ב-2 פרסים- פרס עיצוב תעשייתי ופרס הבטיחות. הקבוצה השתתפה באליפות העולם בדטרויט והגיעה למקום 47 המכובד מתוך 68 קבוצות. 

השנה מונה הקבוצה כ-35 ומטרות הקבוצה ב-2020 הן להמשיך במצוינות ובאדיבות הטכנולוגית (לפי רוח First) ולשלב, עוד השנה, יותר נערות ויותר נערים.

הקמת מגרש אימונים FRC בהדסה נעורים

השנה, לראשונה בארץ, הוקם בהדסה נעורים מגרש אימונים לתחרויות רובוטיקה FRC ונערות ונערים מכל הארץ יגיעו להתאמן במגרש לקראת התחרויות הארציות ואליפות העולם. הקמת המגרש תחשוף את התלמידות והתלמידים לבני גילם מכל רחבי הארץ, הן מבחינה חברתית והן מבחינה טכנולוגית.

הקבוצה מלווה על ידי צוות מנטורים מנוסים בתחומים השונים (מכניקה, אלקטרוניקה וחשמל, תוכנה, שיווק, ניהול פרוייקטים ועוד), כולם בהתנדבות מלאה.