לימודים והעשרה

בפני חניכי וחניכות הכפר ישנו מבחר רחב ומגוון של קבוצות איכות בהם יכולים לקחת חלק, מעולמות האמנות, רובוטיקה, גלישה, תקשורת, ועוד!

בתחילת השנה, כל קבוצה מקיימת מפגשי חשיפה הפתוחים בפני כל חניכי וחניכות הכפר. לאחר מכן, הקבוצות נסגרות ובכך נרקמת קבוצה אקסקלוסיבית, מצומצמת ואיכותית הנכנסת לתהליך מתחילת השנה ועד סופה. לכל קבוצה מעניקה כלים מגוונים לחבריה, וזאת בעזרת מפגשים סדירים, פעילויות, הווי וגיבוש.

חניכים רבים בוחרים להמשיך בתוך קבוצת האיכות יותר משנה אחת, ובכך מעבירים את הידע אותו צברו אל המשתתפים החדשים- בשיטת נוער מחנך נוער.

מרכז הלמידה

בשעות אחר הצהריים והערב פועל מרכז הלמידה הפועל כבית ספר ערב עם שיעורים פרטיים, למידה בקבוצות קטנות, קורסים ייעודיים ושיעורי העשרה. המרכז מנוהל על ידי אשת צוות בכירה. מטרת הפרויקט –   הקניית מיומנויות למידה תלמידי שכבות צעירות וקידום לימודי לקראת מבחני בגרות חיצוניים לתלמידי השכבות הבוגרות. המרכז פתוח בימי א'-ג'  בין השעות 16.00-19.00 עם אפשרות לתת מענה גם בימים נוספים, לפי בקשות התלמידים.

רדיו על הגל

3…2…1…. ועולים לשידור!

תחנת "רדיו על הגל" הינה תחנה המנוהלת על ידי חניכי וחניכות הכפר. לחניכים הבוחרים לקחת חלק בקבוצה, ישנה אפשרות לקחת על עצמם תפקידים שונים- כתיבת תוכן, הגשת תוכנית, סאונד, שיווק, ניהול צוות ועוד. החניכים לומדים כלים שונים מעולם התקשורת והרדיו, לצד חברות ייחודית הנרקמת בקבוצה.


רדיו

נבחרת הכושר הקרבי – בשיתוף "חץ תבור"

נבחרת הכושר הקרבי נפגשים פעמיים בשבוע לאימונים מחזקים ומגוונים. כחלק מהחברות בקבוצה, החניכים יוצאים למסעות, מתגבשים וצוברים הרבה חוויות. כמו כן, הנבחרת מכינה את החניכים לגיבושים ליחידות הקרביות של צה"ל.

נבחרת הגלישה – בשיתוף עמותת "הגל שלי"

בכפר קיים מרכז גלישה חינוכי בשיתוף עמותת "הגל שלי" המתמחת בהנגשת הכלי הימי לבני נוער. חניכי הכפר הלוקחים חלק בנבחרת הגלישה נפגשים מדי שבוע, לומדים על הגלישה, מעמיקים את הידע על הים, ומתאמנים בים. כמו כן, לחניכים הלוקחים חלק בנבחרת יש אפשרות לצאת לקורס מדריכי גלישה, המעניקה להם אפשרות להדריך ולהוביל את תחום הגלישה בפני המצטרפים החדשים.

גולש גלים בים

נבחרת האתלטיקה

חניכי האתלטיקה נפגשים מדי יום לאימונים מקצועיים בענפי האתלטיקה השונים כמו קרב רב, זריקת פטיש, הטלת כידון ריצה, וקפיצות. החניכים ניגשים לתחרויות השונות בארץ ובעולם , ומגיעים להישגים מרשימים!

ספורט

קבוצת הריצה

חניכי קבוצת הריצה נפגשים מדי שבוע ומתאמנים. הקבוצה יוצאת לתחרויות ומרתונים שונים, כמו מרתון תל אביב.

אנשים רצים מרתון

נבחרת הכדורגל – בשיתוף עם עמותת "ערכים בספורט"

חניכי נבחרת הכדורגל נפגשים מדי שבוע, ועוברים אימונים מגוונים. הקבוצה יוצאת לתחרויות של ליגת "ערכים בספורט". לצד המשחקים והאימונים, החניכים רוכשים כלים ומיומנויות לטובת פיתוח יכולות מנהיגותיות, חברתיות וקבוצתיות. הקבוצה, מהווה מנוף להעצמה במרחבים נוספים בחיי החניכים.

רוכבים עם כוכבים – בשיתוף "הרוח הישראלית"

נבחרת רכיבת האופניים שלנו מתאמנת מדי שבוע ביחד עם מתנדבים של עמותת הרוח הישראלית. חברי הנבחרת נכנסים לכושר, מפתחים סיבולת, ורוקמים חברויות יחד עם המתנדבים. כמו כן, הנבחרת יוצאת לטיולים במקומות שונים בארץ וחווה נופים מרהיבים.

נערים רוכבים על אופניים

נבחרת המד"צים והמד"בים

חניכי הכפר רשאים לצאת לקורס המד"צים (מדריכים צעירים) הרשמי של אות הנוער הבינלאומי! חניכים הלוקחים העוברים את הקורס, מדריכים בקבוצות שונות בתוך הכפר כגון – אקטואליה בקבוצות הפנימייה, ימי מיון, מחנה ההכנה, ועוד.
מד"צים המעוניינים ללמוד עוד על ההדרכה והחינוך ולהתקדם ברמת התפקיד והאחריות שלהם, יכולים לצאת לקורס המדריכים הבוגרים (מד"בים)

חוג סיירות

עושים את ישראל ברגליים.
מפגשים שבועיים לפיתוח מיומנות שטח, ניווט, התמצאות ומחנאות. נצא לעשרה טיולי שטח להם יהיו ימי הכנה שיעסקו בהיכרות אזור הטיול.

תיאטרון

תנו לכשרון שלכם במה!
בחוג התיאטרון נלמד את אומנות המשחק והבמה, נתעסק בעיקר במשחקי אימפרוביזציה ונשפר את יכולות המשחק
והאלתור. במהלך השנה נצא לסדנאות מקצועיות ונעלה מספר הצגות.

קבוצת האומנות – בהובלת המתנדבת רבקה בן צבי

קבוצת האמנות נפגשת מדי שבוע ויחד חוקרים את עולם האמנות. הקבוצה מכירה אמנים ויצירות, טכניקות שונות, וחניכי הקבוצה מתנסים ויוצרים. כמו כן, הקבוצה יוצאת לסיורים במוזיאונים, סדנאות מקצועיות, תערוכות, וגלריות.
בסוף השנה, מתקיימת תערוכה בה חניכי הקבוצה מציגה את היצירות עליהם עבדו לאורך השנה.

תנועת הצופים

חניכי הכפר יכולים לקחת חלק בפעילות של שבט הצופים "תמיד", הממוקם בקדימה צורן. החניכים יוצאים לפעולות, עוברים פעילויות, תכנים, ויוצרים חוויות. כמו כן, לשכבות הבוגרות, ישנה אופציה לצאת לקורס הדרכה שבסופו החניכים מקבלים תעודת מדריך. החניכים אף לוקחים חלק במפעלים הצופיים השונים כמו טיול פסח!

ריקוד

מוזיקה וספורט- שילוב מנצח
בחוג תלמדו להזיז את הגוף באופן קצבי לפי צלילי המוזיקה ותרוויחו גם אימון אירובי, בחוג נלמד סגנונות ריקוד שונים: היפ הופ, מודרני, קלאסי וכו.

נערות רוקדות

להקת הכפר

להקת הכפר לומדת אודות עקרונות פיתוח הקול, מתרגלים, ויוצרים בשפה המוזיקלית. החניכים מבצעים קאברים לשירים שונים, ורוקמים חברות מיוחדת.

נערות שרות

קורס די- ג'יי – בשיתוף עמותת "ניגון חוזר"

שיתוף פעולה עם עמותת ניגון חוזר וחברת dell של קורס D.J מקצועי. במסגרת הקורס, החניכים לומדים כיצד לתקלט ולנהל את המוזיקה המושמעת באירועים ומסיבות. לאחר ההסמכה, הקבוצה יוצאת לתקלט באירועים שונים, כמו מרתון תל אביב, אירועי גאלה, ועוד. הקבוצה פותחת לחניכים שער לעולם המוזיקה!

קורס אפייה

בואו לגלות את החוויה שבאפייה
לאוהבי הקינוחים והמתוקים, אתם מוזמנים ללמוד את סודות האפייה ולהתנסות בהכנת מאפים במטבח המשק המכוון והעשיר. בואו לטעום ולפתח כשרון אפייה.

קבוצת הכלבנות -בשיתוף כלביית נעורים

הקבוצה נפגשת מידי שבוע בכלבייה השיקומית של הכפר שלנו. בתחילת השנה מתבצע תהליך התאמה בין חניך לכלב, ויחד עוברים תהליך- מאימון הכלב ושיקומו, ועד מציאת בית מאמץ. החניכים הלוקחים חלק בקבוצה לומדים את סודות הטיפול בכלבים, וכן לומדים איך לגשת ולשקם אותם.

נערה וכלב

חוג משק

עשייה חקלאית
אנחנו מזמינים אתכם לצבור ניסיון וידע חקלאי ולהכיר לעומק את המרחב החי הייחודי בכפר דרך החיבור לטבע, לחיות המשק ובעבודה החקלאית. נעסוק בפרויקטים שונים בתחומי קיימות, עבודת אדמה וחיבור לחיות.

נבחרת הרובוטיקה – בשיתוף עם עמותת פירסט

נבחרת הרובוטיקה "XO 7039 " הינה חלק מליגת ה-FRC של עמותת FIRST העולמית. החניכים בנבחרת מתחלקים בין הצוותים השונים, כמו תכנות, אלקטרוניקה, שרטוט, ועוד! הקבוצה, יוצאת לתחרויות השונות של הליגה, וצוברת ידע ענק בעולם המכטרוניקה וההיי-טק.

רובוטיקה נערים

סיירת נעורים

זכו להכיר כל חלק בחברה הישראלית
גולת הכותרת של שיתוף הפעולה עם חברת "סימנס" ו"הרוח הישראלית", במהלך הפעילויות תחוו טיולים אתגריים מחוץ לכפר ברחבי הארץ ותתמודדו עם אתגרים בטבע, תנווטו בשטח ותלמדו לעבוד בצוות.

מלכת הכפר

בשיתוף נשות הקהילה ו"הרוח הישראלית" קמה בפנימייה קבוצה ייעודיות לחניכות הכפר העוסקת בפיתוח יכולת מנהיגות, זיהוי חוזקות והבאתן לכדי מימוש, זהות נשית והעצמת הפרט במרחב הפנימייתי. קבוצה זו עוברת חונכות אישית של מתנדבות מקרב קהילת הכפר

מצוינות בתיאטרון

פרויקט "מציע קורס תיאטרון מקצועי עם מיטב השחקנים ואנשי התיאטרון. המשתתפים ייהנו ממפגשים ושיחות עם שחקנים שונים, יתנסו בגישות משחק ויפיקו הצגה לקראת אירוע חגיגי מסכם.
* הקבלה לקורס מותנית באודישנים.

מצויינות באומנות

סדנת אמנות מגוונת ומקצועית הכוללת: ציור, צילום, וידיאו ארט ומיצב. אם אתם בעלי כשרון בתחום זו ההזדמנות שלכם
להתפתח כדי להגיע לביטוי אישי באמצעות האמנויות.
* יתקיימו מבחני קבלה למעוניינים.

נערים עוסקים באמנות

קורס כתיבה

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקורס כתיבה מקצועי ולהפעיל את הדמיון בדרכים שלא הכרתם כדי להשתכלל ככותבים וכבני אדם בהקשבה אחד לשני. בסיום הקורס תופק חוברת סיפורים של המשתתפים בקורס.
* הקבלה לקורס מותנית בהגשת יצירה מקורית.

שמש אתיופית

להקת התיאטרון שמש אתיופית פותחת את שעריה לקבלת מועמדים חדשים שרוצים ללמוד ולהתנסות ביכולות משחק מול מצלמה.
* הקבלה מותנית באודישנים.

תזמורת המנהל

התזמורת כוללת בני נוער המגיעים מ- 25 כפרי נוער ומוסדות המנהל לחינוך התיישבותי.
מנצחה של התזמורת הוא ד"ר לב ארשטיין.