דברי פתיחה

עמי מגן, מנהל כפר הנוער הדסה נעורים

"בין האתמול לעתיד, בין האוצר לתחתית
אומרים שיש עוד תקווה, קוראים לזה אהבה
יש בי אהבה והיא תנצח…" (ארקדי דוכין)

חברים יקרים ושותפים לדרך,

אנו קצת לאחר מחצית השנה וכבר עם הפנים לקראת שנת הלימודים תש"פ.

החודשים האחרונים היו גדושים באתגרים ופעילויות, הן בביה"ס והן בפנימייה.

 כפר הנוער "הדסה נעורים" מתחיל לעשות מתיחת פנים ומחשב מסלול מחדש, לאט אך (בתקווה) בטוח.

הכפר עובר שינויים מבניים, תרבותיים, פרסונליים ובקרוב גם חזותיים. חלה על כולנו החובה לעשות הכי טוב שאנו יכולים על מנת להביא את החניכים להצלחה.

המשימה, חברים, לא פשוטה. התחנכות בכפר נוער משולה לנסיעה ברכבת הרים, יש עליות ויש ירידות, צהלות לצד צעקות ובעיקר לא מעט טלטלות ואנחנו, הצוות החינוכי/ טיפולי/ מנהלי צריכים להיות איתנים ולנתב נכון את הרכבת. עלינו להוות דוגמא אישית בעשייה, בתרבות, בשיח וביכולת שלנו לפרגן האחד לשני, רק ככה נצעיד את הכפר קדימה. נספר לשותפים שלנו שלא נמצאים בכפר כל היום, שבגדול די כיף אצלנו: קבוצות גלישת גלים, קבוצת רובוטיקה FIRST , מועדון רכיבת אופניים, כלבייה שיקומית, פינת חי, קבוצות אתלטיקה שונות וכל זה, לצד לימודים לבגרות ולתעודות טכנולוגיות ולפעילות תרבותית ענפה בפנימייה.

כפי שכתבתי, אנחנו עם הפנים לקראת שנה"ל תש"פ. התחרות מול כפרי הנוער האחרים במדינת ישראל נעשית קשה יותר משנה לשנה. ישנה התחדשות ומתיחת פנים בחזות ובפדגוגיה כמעט בכל אחד מהכפרים, וגם אנו נדרשים לכך על מנת להישאר "במשחק". על כולנו האחריות בשיווק המקום היפה שלנו ובקליטת חניכים לשנה הבאה.

זה המקום לציין שבשנת הלימודים הבאה נפתח מגמה חדשה של חינוך גופני עם התמחות בגלישת גלים, תחום ייחודי שיכול להתאים למתבגרים ואנו צריכים את עזרת כולם בהפצת הבשורה.

אנו מבטיחים לעשות הכי טוב שאנחנו יכולים כדי להוביל כל ילד להצלחה, ולמען המטרה החשובה הזו אנו צריכים אתכם, השותפים לדרך, יחד איתנו ובשבילנו.

תודה!
עמי מגן