מלגת הכפר 2023

לאחר תהליך ההחלטה הכולל ראיון בפני בוגרי/ות הכפר וחברים עובדים מקהילת נעורים, נבחרו 13 חניכים/ות.
אנו גאים בבחירה של החניכים והחניכות שלנו להיות מעורבים ומשפיעים בכפר ובקהילה!

דבר מקבלי/ות המלגה – טקס מלגת הכפר – הודיה

שלום, שמי הודיה, אני גרה בירושלים וחניכה בכפר הנוער הדסה נעורים כבר שנה שלישית.
במהלך שנותיי בכפר התנדבתי בתחומים שונים.

 • אני מתנדבת בנוער משמר הגבול (מג"ב), יוצאת למשמרות וסיורים אחת לחודש, לפעילויות וטקסים של מג"ב. כשאני עולה על מדים אני מרגישה אחריות רבה, אני גאה להתנדב במג"ב, ומצדיעה לכל שאר המתנדבים והלוחמים/ות שנותנים הכל מעצמם כדי לשמור על המדינה.
 • בכיתה י' סיימתי בהצלחה קורס חילוץ והצלה קל שבעקבותיו אני חלק מצוות החירום של הכפר. בצוות זה אנחנו מתאמנים מדי שנה בחילוץ פגועים מהריסות כך שנהיה מוכנים לכל מצב.
 • הייתי מעל לחצי שנה בכושר קרבי בכדי להתכונן לשירותי הצבאי. אני ממליצה לכל מי שמתכנן ללכת ללוחמה לעבור קורס כושר קרבי, זה מחזק ברמה פיזית ומנטלית ומכין לקושי שבלוחמה.
 • במהלך כשנתיים וחצי התנדבתי בכלבייה של הכפר. במהלך התנדבותי לקחתי חלק בתהליך שיקום של כלבים ומציאת משפחות מאמצות, חמות ואוהבות. מבין כל הכלבים, כלבה אחת מיוחדת נכנסה לי ללב. קוראים לה אלסקה, היא הייתה הכלבה הכי חכמה, יפה, עדינה, ומוכשרת שפגשתי אי פעם. סיפור האימוץ שלה היה מרגש עבורי. אני מתגעגעת אליה מאוד ומקווה שטוב לה עם המשפחה החדשה שלה.
 • בשנה האחרונה לקחתי חלק ב"מלכת הכפר", קבוצה שמקדמת העצמה נשית, ומורכבת מחניכות הפנימיה ונשות הכפר. במהלך הסדנה עברנו מפגשים שבועיים, התגבשנו ויצרנו קבוצה, ובסוף התהליך יצאנו למסע ג'יפים במדבר שארך שלושה ימים, אותו ארגנו מ-אפס בכוחות עצמנו. זו הייתה חוויה נשית מעצימה שלמדתי ממנה המון.
 • בשנה הבאה אני הולכת למכינה קדם צבאית ואחרי זה ישר לצבא בתור לוחמת קרבית.
  בשירותי הצבאי אני מעוניינת לשרת כלוחמת קרבית בעדיפות למשמר הגבול )מג"ב(. דרך תפקיד זה הייתי רוצה להשפיע על בנות שחוששות ללכת לקרבי, לתת להן מקור השראה ולעודד גיוס נשים ללוחמה. הייתי רוצה שהן יבינו שאין מה לחשוש להיות בקרבי, אלא להפך, שירגישו את תחושת הסיפוק, ההעצמה והגאווה שיש בלהיות לוחמת. בעיניי יש חשיבות גבוהה בגיוס ללוחמה ובפרט בתור אישה. יש גאווה גדולה בלהיות לוחמת בלהגן על אזרחי המדינה, על מיליוני משפחות, ולהשרות להם תחושת ביטחון. אני מקווה להצליח להעביר דרך המעשים שלי את המסר שכל אחת תרגיש ביטחון ללכת אחרי החלומות שלה ולא תיתן לפחד לעצור אותה.
 • בעוד מספר שנים אני מצפה להיות אזרחית בוגרת ומצליחה המשפיעה על החברה הישראלית בה אני חיה. יש לי הרבה שאיפות וחלומות במגוון תחומים דרכם אני מקווה לתרום לסביבה שלי בעתיד, להשפיע ולתת השראה לאחרים. בנוסף, אני מקווה להיות מקור עזרה ותמיכה עבור המשפחה שלי ולעזור להם לצמוח ולהתפתח, כי משפחתי היא חלק משמעותי בחיי.
  אני שמחה לקבל את מלגת הכפר. אני מרגישה שעברתי תהליך משמעותי במהלך שנות התחנכותי בפנימייה. עברתי תהליך של שינוי עצמי, התפחתי, והתחזק לי הביטחון. נפתחתי לסביבה שלי, הרחבתי את המעגל החברתי שלי ואני גאה בתהליך שעברתי. כפר הנוער תרם לי רבות. במהלך שלושת שנות ההתחנכות שלי בכפר, לקחתי חלק במגוון הפעילויות שיש לכפר להציע, השתניתי לטובה, תרמתי והתפתחי המון, וכל זה קרה רק כי האמנתי בעצמי והזכרתי לעצמי בחיים לא לוותר.