סוגרים שנה בבית הספר

מגמת קולנוע – סיור במוזיאון האשליות בנמל תל אביב

ב-17 במאי יצאה מגמת קולנוע (שכבת י' וכיתה י"א 3) לסיור במוזיאון האשליות בנמל תל אביב. הסיור המודרך היה בעל ערך מוסף של למידה המשולבת בהנאה.

במהלכו קיבלו התלמידים הסברים מפורטים על האשליות השונות ועל המנגנון העומד מאחורי כל אחת מהן. הם התנסו בהן בעצמן וקיבלו טיפים מקצועיים כדי ליצור את התמונה המושלמת שתעצים את חווית האשליה.

התלמידים נהנו ממפגש מרתק עם עולם האשליות שתורם רבות לפיתוח הדמיון ולהפעלת החושים. תעתועי הדמיון השונים מסייעים לתלמידים לחשוב מחוץ לקופסה, לפתח את הצד היצירתי שבהם ולהסתכל על העולם מזוויות אחרות ומעניינות, בדיוק כפי שנדרש מיוצרי קולנוע!

הסיור במוזיאון האשליות סיפק לתלמידים לא רק העשרה של חווית הלמידה הקולנועית אלא גם הזדמנות לבלות ביחד ולהתגבש – דרך התנסויות באשליות השונות וכמובן דרך תמונות משותפות. העולם המרתק של האשליות גילה לתלמידים ששום דבר אינו כפי שהוא נראה ונתן לדמיון שלהם לרוץ חופשי חופשי…

מגמת מידע ונתונים

המרכז למחקר וידע של עיריית תל אביב אירח את כיתה י' מגמת מידע ונתונים. מנהלת המחקר לאה אשוח ורכז הסקרים והמחקרים הסבירו אילו נתונים המרכז אוסף וכיצד העבודה שלהם משפיעה על פני העיר ועל תושביה.

בנוסף הציגו לנו את הפרויקט החדש ״תיק שכונה״ שעדיין לא חשוף לעיני התושבים. וחלק מהתלמידים אף קיבלו קצת עזרה בנושא איסוף הנתונים לעבודות החקר שלהם.

פעילות נוספת שהייתה לנו היא yes or know.

עמית , העביר אצלנו בהדסה נעורים את הסדנא שלו המנחה עמית הצליח לעניין לרתק ולאתגר את התלמידים במשך 3 שיעורים רצופים היו מרותקים ורצו עוד להמשיך.

החידות משלבות את הנושאים של המגמה כמו חיפוש מידע, מידע מובנה ובלתי מובנה, מידע סמוי וגלוי, בינה מלאכותית ועוד. והחידות גם בנויות בצורה שמאפשרת גם להתאמץ ולחשוב וגם להצליח לגלות ולא להתייאש וגם לקבל הרבה ידע כללי על הדרך. בקיצור יש עניין והנאה, יש תחרות, יש פרסים, ויש הרבה מידע וידע.

מה היה לנו במגמת מדעים/חקלאות?

כיתה י' בשיעורי כלבנות מעשית לאורך כל השנה…
סיור כיתה י'1 בחברת Home-biogas

כיתות ט' השתתפו ביריד מדע וטכנולוגיה.
2 קבוצות: עולים וצברים.
הצברים זכו במקום הראשון והנציגים ירוסלב רשקין ומרטין גורדון נבחרו לייצג את בית הספר ביריד הארצי.

מפי התלמידים: "היה מעניין ומיוחד לנסוע למקומות חדשים ולהכיר אנשים חדשים. היה כייף וטעים. ראינו עוד עבודות וקיבלנו הרבה מחמאות. זאת הייתה חוויה חדשה ולא רגילה."

בנוסף הם יצגו אותנו בכנס בנושא אובדן והצלת מזון בבית הספר ימה בישוב זמר.

נציגי שכבת ט' השתתפו במרתון הארצי אגריתון – אירוע מחוזי למציאת פתרונות טכנולוגים בנושא הצלת מזון.

כיתות ט'1 ו-ט' 3 יצאו גם לסיור ביוחקר בנחל אלכסנדר.

הייתה שנה מעניינת מחכים כבר לשנה הבאה.

מגמת רוסית

השתתפו בפעילות מאוד מיוחדת – פגישה בזום עם סופר ומבקר ספרות אלכסנדר גניס.
אני מבינה שלא כולם יודעים מי זה, רק תאמינו שזה כמו שלום עליכם או שי עגנון לדוברי רוסית.

היה מאוד מרגש ומשמעותי. אין הרבה בתי ספר שיכולים לעשות את האירוע כזה.

כמו כן היינו בהצגה תיאטרון גשר , אל תסתכל לאחור יצאנו 2 אוטובוסים ההצגה הייתה מדהימה .
התלמידים וגם הצוות נהנו.

מחצית ב'

גם במחצית ב' היו לנו פעילויות כמו ODT.

טיולים שנתיים כיתות י' יצאו למסע על חומותייך וטיילו בעיר כ- 4 ימים, הם בקרו בכותל נפגשו עם אנשים מהחברה הישראלית, היה מעניין ומרתק. שכבת יב' יצאה למסע פרידה בדרום. והיה לנו גם נציג שיצא לפולין במשלחת של משרד החינוך.

מדבריו של נהוראי: "המסע היה מיוחד בדרך כזאת שאני עדיין לא יודע לתאר, למרות שעבר כבר זמן ממנו אני עדיין חושב ומעכל את הדברים שאותם ראיתי ולמדתי.

ראיתי דברים ומקמות שמקודם רק למדתי עליהם בתוך כיתה ממוזגת. שם, בפולין הכל היה אמיתי, המראות, המקומות והסיפורים, שם באמת הצלחתי לראות את הדברים שקרו, בפעם הראשונה בחיי ראיתי במו עניי את ההיסטוריה של העם היהודי".

חינוך גופני… מה היה לנו?

חדר הכושר ממשיך לפעול בבוקר, בתחרות מרוצי שדה של המנהל ההתיישבותי בגבעת חיים, היה כיף גדול, הגענו עם הרבה מוטיבציה וידענו שאנחנו מסוגלים.

התלמידים והתלמידות התנהגו למופת וייצגו בכבוד את בית הספר והשיגו הישגים נאים. נבחרת הבנות של בית הספר סיימו במקום ראשון קבוצתי וענבר הרדוף סיימה במקום 3 אישי . גם הבנים ייצגו אותנו בכבוד.

כל הכבוד וברכות לזוכים ולמשתתפים.

מועצת תלמידים מסכמת את השנה

השנה המועצה הייתה פעילה בנושאים רבים, כמו, פעילויות שונות בבית הספר, טקסים, חגים הפסקות פעילות, בעיות שצריך לפתור ואפילו הכינה כבר כמה דברים לשנה הבאה. המועצה עובדת בשבילכם התלמידים, תזכרו שאנחנו חלק מכם ואם אתם מרגישים שאין לכם אוזן קשבת או שיש לכם אבל אתם רוצים יותר תפנו אלינו ואנחנו נעזור לכם.

מועצת התלמידים השנה הייתה מורכבת מ – 12 תלמידים שהיו יוצאים פעם בשבועיים מהכיתה למפגש בו היו אומרים כל מה שהם רוצים וחושבים יחד על פעילויות ואירועים שנעשה יחד.

בשבוע האחרון של הלימודים הייתה מסיבת ברכה עם משחקי נופש פעיל ומשחקי מים מוסיקה וכמובן שולחנות שוק כמו שאנחנו אוהבים .

אנחנו כבר חושבים על פעילויות לשנה הבאה, נשמח שתביאו לנו גם הצעות ובקשות בקיצור שווה לחכות.
אז שתהיה לכם חופשה נעימה שמרו על עצמכם ותראה בפתיחת שנת תשפ"ד. מועצת תלמידים.

שכבה י"ב

שכבת יב' מסכמים 4 שנים ואומרים תודה להדסה נעורים. דבר שכבת יב טכס שבועות , גבירותי ורבותיי וכמובן חבריי הבוגרים היום, כשאנחנו עומדים על המצוק של האירוע החשוב הזה, אני לא יכול שלא להרגיש מספר עצום של רגשות מסתערים על ליבי. הזמן שלנו בתוך הכפר היה לא פחות ממסע מדהים – מסע ששינה אותנו, אתגר ועיצב אותנו למי שאנחנו היום כשאני מסתכל לעבר על הזמן שלנו כאן, אני מוצף בתחושת נוסטלגיה שמעורבבת עם נגיעה של עצבות.

חלקנו אינספור זיכרונות מתוקים וגם כאלה קצת יותר מרירים, כל זה יחד עם חברים אשר הפכו להיות משפחה שנייה. התמודדנו יחד עם כל אתגר וסייענו אחד לשני במשך העליות והירידות, גם האקדמאיות וגם אלו שהיו בחיינו האישיים.

ועכשיו, כשאנחנו מתכוננים להגיד להתראות למקום המוכר הזה שאליו כבר התרגלנו לקרוא בית, חלק ממני מרגיש צביטה של צער. אבל בואו לא נטבע בעצב ליותר מידי זמן, חברי היקרים, אחרי הכל, היום הזה הוא לא כדי להיפרד; הוא כדי לחגוג את ההישגים שלנו, הצמיחה ואת כושר ההתאוששות שלנו.

היום, אנחנו עומדים זקופים בתור השכבה הבוגרת, מוכנים לצעוד אל עבר הפרק החדש בחיינו. אנחנו מלאים התרגשות וציפייה להרפתקה שמחכה לנו באופק, להזדמנויות שמצפות לנו ולאתגרים שנעבור שיעצבו אותנו אפילו עוד.

לשכבת ט', אני רוצה להרחיב את משאלות ליבי. שתמשיכו לפרוח לשגשג בכותלי כפר הנוער המדהים הזה. תאמצו כל הזדמנות שפוגשת את פניכם, ולעולם אל תפחדו לקחת את הצעד הנכון אל מחוץ לאזור הנוחות שלכם. תשמרו קרוב את כל החברויות שתצרו, כי הם יהיו עמודי התמיכה שלכם בזמן המסע בכפר.

תזכרו שהחיים בעולם מלאים בניסיונות ותלאות, וזה בסדר ליפול כי הרגעים האלו חושפים את הדמות האמתית שלכם. תאמצו את האתגרים כהזדמנות לגדול ולעולם אל תאבדו קשר עין עם החלומות והמטרות שלכם. תזכרו, זה לא היעד שמגדיר אתכם אלא המסע שעשיתם כדי להגיע אליו.

בשם בוגרי ובוגרות מחזור נד' אנחנו רוצים להגיד שהסיום של 12 שנות לימוד הוא הזמן המושלם לרפלקציה, וכמובן לחגיגה. אנחנו כאן כדי לראות ולציין את ההישגים שאותם השגנו בזמן ההתחנכות בכפר ולהביט הלאה אל הפרק הבאה בחיינו. בזמן המסע שלנו בכפר ובלימודים בכלל עמדנו מול הרבה מכשולים כאלה ואחרים, למדנו לקחים חשובים וגדלנו באינספור דרכים. פתחנו סקרנות, יכולות חשיבה, יצירתיות, הנהגה ואת דמותנו בכלל. יצרנו קשרים עמוקים עם חברים וזיכרונות מדהימים שיישארו איתנו לכל הזמנים.

אבל עכשיו, כשאנחנו עוברים לפרק הבאה בחיינו אנחנו נעמוד מול אתגרים חדשים, אי וודאות והזדמנויות. יהיה עלינו האתגר להשתמש בידע, יכולות וכישרונות שאותם רכשנו בהדסה נעורים כדי להוביל לשינוי. אז עכשיו כשאנחנו עוזבים את הכפר כדי להמשיך להרפתקה הבאה בחיינו, אני רוצה לעודד את כולנו לאמץ את השינוי, לרדוף אחרי התשוקות שלנו, לזכור מהיכן באנו, להישאר סקרנים, להאמין בעצמנו ולעולם לא להפסיק ללמוד.

נזכור שהעולם צריך את הכישרונות הייחודים שלנו ושאנחנו הם אלה בעלי הכוח לחולל שינוי חיובי בחיי האחר ובעולם כולו.
לבסוף אני רוצה להודות למדריכים, למורים, למנהלים, ההורים ולכל הצוות כזה ואחר שפעל למענינו ותמך בנו במשך כל הדרך, כי ללא המסירות והעבודה הקשה שלהם לא היינו מגיעים לאיפה שאנחנו היום. מגיעה לכולכם מחיאות כפיים.
תודה רבה.

ואיך אפשר בלי כמה מילים על פרויקט חותם…השנה מחזור נד התחיל מסורת בבית הספר זה התחיל עם בחירת משפט שיצרנו על הקיר עם האומן צביקה אלטמן והמשיך עם שולחנות שבנינו לתלמידי בית הספר כדי שיוכלו ללמוד ולשבת ברחבי בית הספר.

כל הכבוד

נהוראי בואר, בשם כל מחזור נד' תודה רבה.

צוות בית הספר

חדר מורים, נפרדים ואומרים תודה גם לפורשים.

ביום האחרון לשנת הלימודים, התכנסנו כל המורים בבית בוקלמן כדי להיפרד מהמורים שסיימו ומשלושה מורים שגם פרשו. היה מרגש כל צוות הכין ברכה, חידון, סרטון ואפילו חולצה.

יהודה המנהל ברך וכמובן היה גם מופע מעניין "אין דבר כזה ילד רע". יצאנו לחופשת הקיץ עם טעם של עוד.