פרויקטים מיוחדים בפנימיה

קרן רש"י

קרן רש"י הינה גוף המפנה את משאביה לחינוך רווחה ובריאות. הקו המנחה של קרן זו היא כי כל אחד יכול להצליח ולהתקדם אם יושקעו בו המשאבים הנכונים. מנהלי הקרן בחרו להשקיע בשנה זו בתלמידים ובחניכי פנימיה של כפר הנוער הדסה נעורים מבין כפרי הנוער ובעיקר התמקדו השנה בתחום המתמטיקה. וראייה להצלחתם היא כי כל התלמידים שהשתתפו בפרוקיט זהעבור בהצלחה יתרה את מבחני הבגרות במתמטיקה. גם שנה הבאה קרן רש"י תמשיך לתמוך בתלמידים בכפר הנוער.

 לימודי משפטים

בנות הפנימיה שנבחרו לאחר ראיונות אישיים על ידי צוות מובחר מאוניברסיטת חיפה נסעו מדי שבוע ללמוד באוניברסיטת חיפה משפטים. הלימודים כללו 10 מפגשים בהם התנסו בנות הפכר מכיתות יא'-יב' בנושאים כמו: שיוויון הזדמנויות, משפט פלילי וכד'. הבנות קבלו תעודה מאוניברסיטת חיפה ומלבד העשרת עולמם גם קבלו נקודת זכות במידה וילמדו במוסדות להשכלה גבוהה.

 מכללת רופין

פרויקט "נעורים לעבר האופק " הינו פרויקט ייחודי של המרכז האקדמי "רופין" במסגרת הסמינר ליזמות ומעורבות חברתית עם בית הספר "הדסה נעורים. בית הספר מבקש לשלב את התלמידים בפרויקטים שונים אשר מרחיבים את עולמם ומאפשרים להם התנסויות מגוונות ומעשירות מתוך מטרה להקנות להם כלים להתמודדות בחיים ולעורר מוטיבציה ועניין לקראת השתלבותם בלימודים גבוהים.

הפרוייקט עצמו מפגיש סטודנטים הלומדים במסלול ב.א מנהלים ומנהל עסקים במכללה עם תלמידי פנימיה נעורים מהשכבות הבוגרות יא' ו – יב'.

תחומי הפרוייקט נושקים לעולם המחשבים, לשוק ההון והכלכלה ולהעצמה אישית מתוך כוונה כי הידע שנצבר במהלך הקורס יוכל לשמש את הנערים והנערות גם בחיי היום יום ובהתמודדות עמם.

שיתוף הפעולה המוצלח בין המכללה האקדמית "רופין" ובין כפר הנוער "הדסה נעורים" הניב גם השתלמות של ארבעה מפגשים לצוות החינוכי של הכפר בנושא רב – תרבותיות שהעבירו אנשים מומחים בתחום, ואשר תואם את הרוח הישראלית של המאה ה – 21.