חדשות הכפר

ב – 8.3 נערכה בכפר מסיבת פורים
המסיבה הייתה מהנה ומשמעותית כמעט כמו ההכנות וקישוט חדר האוכל שלפני . כמדי שנה , שכבת י"ב אחראית על קישוט חדר האוכל למסיבת פורים

ולכל השבוע החגיגי שקודם למסיבה . החניכים עבדו והחליטו בעצמם על הנראות והייחודיות שהייתה בנושא המערב הפרוע .

שיתוף הפעולה המקסים בין כל הקבוצות של י"ב שבפנימייה היה מרשים והראה על כוחה של קבוצה . החניכים חוו תחושת הצלחה גדולה ומשאירה חותם.

לפני הנשף נערכה תחרות תחפושות מרהיבה. החניכים נהנו מהכנת התחפושות, והכינו מופע כדי להציגם. מזומבים ועד תינוקות, התחפושות היו יצירתיות

ומושקעות והחניכים נהנו מערב מצחיק ושמח בסוף חניכי י נעלה מקבוצת דקל נצחו עם תחפושות של זומבים וריקוד מדהים.

1 2 3
ב – 9.3 התקיים פורימון כפרי – שכלל משחקים נושאי פרסים שהצוות הפעיל, כמו: קליעה למטרה, באולינג וכדורסל. בנוסף הייתה גם פינת איפור, מגוון מתנפחים ודוכני אוכל ושתייה. החניכים הגיעו מחופשים, ונהנו יחד ממגוון האטרקציות בפורימון. ברקע היו שירי פורים, המקום היה מקושט צבעוני, והאווירה הייתה שמחה במיוחד.

4

ב – 14.3 לכבוד יום האישה התקיימה פעילות העצמה לבנות יא.
5הגיעו נשים מסימנס אשר הפעילו את הפעילות. כולנו היינו מלכות ליום אחד, והיינו צריכות לבחור תכונה שהופכת אותנו למלכות. היה ממש כיף, אין הרבה הזדמנויות שעוצרים רגע וחושבים על הדברים שטובים בנו. מה נרצה להיות ולעשות עוד כמה שנים ואיזה כוח יש לנו בידיים.

הבנות יצאו מחויכות עם תעודת העצמה בסוף הפעילות (אותן תלו בחדרים ליד המיטה), מומלץ והיה מעולה! היתה אווירה של פרגון אחת לשנייה, עזרה ביצירת קולאז' איפה כל אחת תהיה בעוד 5 שנים, ובעיקר הרגשה של כוח נשי.

ב – 15.3 התקיימה תערוכת אומנות במוזיאון ישראל שבתל אביב
בתערוכה הוצגו יצירות אומנות אותן הכינו תלמידים ביניהם 2 תלמידי הפנימיה. בתחילת השנה נבחרו 2 תלמידי הפנימיה (קבוצת סול וקבוצת צפרירים) בעלי חוש אומנותי יחד עם תלמידים נוספים מפנימיות שונות בארץ, לקורס יוקרתי להצטיינות באומנות. השנה הקורס התמקד באומנות הצילום.

הקורס הועבר בימי רביעי בתל אביב על ידי אמנים שונים בתחום אשר נתנו כלים ולימדו את התלמידים טכניקות צילום שונות ומגוונות. במשך הקורס התלמידים צילמו יצירות שונות ואספו אותן, ובסוף הקורס הוצגו . התלמידים מספרים שמאוד נהנו בתהליך ורכשו מיומנויות חדשות.

ב – 18.3 יום שבת ערכנו שוק אוכל בכפר
כל קבוצה בחרה מאכל שהיא תכין ותמכור בשוק. התשלום עבור כל מאכל היה פקקים ופחיות שהחניכים אספו במהלך הימים שלפני השוק. ביום השוק חניכי כל קבוצה הכינו יחד את המאכל, ודאגו לדוכן שבו עמדו ומכרו את מה שהכינו. המאכלים היו מגוונים וטעימים, כמו וואפל בלגי, טוסטים, סלט פירות ולימונדה סחוטה. כך החניכים נהנו מאירוע של עבודה משותפת, הנאה, אוכל טעים והכי חשוב – מחזור.

10 9 8
ב – 18.3 ערכנו כמדי כל שבת סגורה מעגלי שיח

הפעם בנושא מערכת הבריאות, צוותי רפואה המתמודדים עם לחץ עבודה רב ואלימות הציבור בתוכה. החניכים נחשפו לנושא שהם לא רגילים לדבר אליו בשיחות היומיומיות שלהם, הם הביעו את דעתם, התעניינו ולמדו דברים חדשים וכן למדו לקבל דעות של אחרים. למעגלי השיח אמנם לא מגיעים כל חניכי הפנימייה אך החניכים שמגיעים נהנים ומצפים לקראת המפגש כל פעם מחדש. בתוך המפגש לוקחים חלק ממדריכי הפנימייה, סגן מנהל הפנימייה והצוות הצעיר.

12

ב 20-21.3 יצאו חניכי שכבת ט-י לטיול שנתי בדרום
החניכים טיילו במצפה רמון והסביבה. היום הראשון כלל את נחל עבדת והר הגמל. וביום השני סיירו במכתש רמון, פרסת הנקרות וחולות צבעוניים. לטיול יצאו 140 חניכים, הוא היה מוצלח והחניכים נהנו מאד!

13 14

ביום רביעי ה – 22.3 יצאו חניכי י"א-י"ב למסע מסכם
המשתתפים בפרויקט "סיירת נעורים" בחסות סימנס למסע מסכם בן יומיים ביערות הכרמל. החניכים נערכו למסע מאתגר ומעניין בו ילמדו על הסביבה בה יטיילו ואף ירכשו כלים משמעותיים שילוו אותם לאורך המסע בפרט ובחיים בכלל.כעשרים חניכים יצאו למסע וטייל בנחל חיק וסביבת פיתחת נחל אורן. את הטיול העבירו חברת "בשביל האתגר" שסיפקו הדרכה איכותית ומרתקת.

ביום השני החניכים עברו תכנים בנושא שיתוף פעולה ומציאת פתרון מנצח לשני הצדדים. החניכים גילו שעל מנת להצליח בצורה הטובה ביותר עליהם לשתף פעולה (גם אם מחולקים לקבוצות), כדי ששתי הקבוצות יצליחו להתקדם. בסוף המסע יצאה הסיירת למסע אלונקות שבסופו נערך טקס סיום מרגש בו נפרדו חברי סימנס מהסיירת ואיחלו להם בהצלחה בהמשך דרכם תוך שימת דגש על כך שהם יהיו שם בשבילם לכל בקשה או עזרה.

15 16

  • 28.3.17 התקיים בכל הארץ "יום המעשים הטובים
    כהכנה ליום זה קיימנו איסוף מזון ויומיים של התנדבויות בשלושה מוקדים בנתניה . בפעילות השתתפו 27 חניכים.
    הפעילות כללה : אריזות מזון לנזקקים בעמותת "נתינה", הפעלת תחנות בהפנינג במתנ"ס דורה ועזרה בגינה קהילתית בנאות הרצל ביחד עם אוכלוסייה עם צרכים מיוחדים. 18 17

בנוסף אירחנו בכפר את חברת "אלביט" שטיפלו ב-11 גינות של מבני מגורי החניכים.

19

בתאריך 29/3 נערך בפנימייה סדר פסח מסורתי

20את סדר הפסח העביר מנחם, מנחה חוג יהדות בשיתוף עם 4 חניכים. סדר הפסח כלל הסבר על מהות החג ומשמעותו, שירת שירים מסורתיים, וקריאה מההגדה. מהלך הסדר עבר בצורה טובה, נכחה אווירת החג ומשפחתיות בפנימייה.

כמדי שנה לפני היציאה לחופשת פסח חניכי י"ב מובילים את צעדת "יציאת מצרים". ביום רביעי תאריך 29.3 באירוע זה כל חניכי הכפר מתאגדים ביחד ומדמים את אירוע החג כפי שהמסורת מספרת. חניכי י"ב עבדו רבות, התחפשו לדמויות מפתח (משה, אהרון, מצרים) וביחד עם הצוות הצעיר הכינו תפאורה שתדמה את יציאת מצרים.

בסוף האירוע התאחדו כולם סביב המדורה, שתו תה וקפה ואף נהנו מפיתות על הטאבון. היה אירוע מהנה ומגבש לכל הכפר לצד חוויית המסורת היהודית.

מיום ה', ה-30.3 ועד יום ב', ה-3.4 קבוצת חניכי ט'-י' נשארו בכפר למחנה פסח

המחנה היה מלא בפעילויות, חוויות והמון כייף! פתחנו את המחנה בפעילות פתיחה בצורת שאלון 'קהוט' בנושא כללי המחנה ומיד לאחר מכן החניכים יצאו לסרט "נשמה של כלב" בסינמה סיטי נתניה. החניכים נהנו מאוד מהסרט והזוכה בחידון הקהוט נהנתה מהפופקורן שזכתה בו!

ב – 31.4 חל ערב יום הזיכרון לחללי צה״ל ונפגעי פעולות האיבה

במסגרת היום הזה, קבוצת צפרירים-לוטוס ערכה טקס מכובד בו חניכי הקבוצה הקריאו קטעים, שרו שירי זיכרון והקריאו את שמות הנופלים בוגרי הפנימייה.הונחו זרי זיכרון באנדרטת הנופלים בשם גופים שונים מהכפר. לטקס הגיעו בוגרים של הפנימיה וגם כן משפחות הנופלים. לאחר מכן החלה מסורת שמירת נר התמיד. כל קבוצות הפנימיה שמרו על נר התמיד, כל קבוצה בתורה, עד 00:00.

27

ב – 9.5 כמדי שנה, גם השנה בחרנו לחגוג את ל"ג בעומר כקבוצות אחיות

כל שתי קבוצות אחיות התקבצו ביחד, אספו קרשים והדליקו מדורה. החניכים ישבו סביב המדורה, ניגנו ושרו, וניצלו את ההזדמנות לדבר ולהכיר את חבריהם מהקבוצה השנייה. כמובן שלא וויתרנו על שיפודי מרשמלו צלויים ותפוחי אדמה עטופים בנייר כסף. הערב היה מהנה ומגבש, וכולם יצאו מרוצים, מחכים כבר לל"ג בעומר הבא.

ב – 9-10.5 כמידי שנה הילדים זוכים לבזאר בגדים29

היה מושקע עם נעליים, חולצות, מכנסים, הלבשה תחתונה ויוצאים עם חיוך גדול! בנוסף בבזאר יש ילדים שעובדים שם ונוזרים להפעיל אותו. כל קבוצה מקבלת שעה לבחור בגדים ויוצאים עם רכוש גדול ושמחה. מסורת נפלאה ומבורכת!!

ב – 17.5, יום רביעי, יצאו חניכי "זיו נעורים" לפעילות סיום

הפעילות המיוחדת של החוג התקיימה בחוף סירונית שבנתניה. בפעילות החניכים התנסו במגוון פעילויות ואטרקציות בים, שכללו גלשנים, סאפים, סירות ועוד.
לחניכים הייתה שנה פורייה ומוצלחת בפעילות זיו נעורים וסיכום השנה היה מוצלח אף הוא. החניכים קיבלו גביע על פעילותם וסיימו את היום עם חיוך על הפנים.

בתאריך ה-18 במאי יצאו קבוצת חניכים שרובם ככולם משכבת יב', לפסטיבל ״דוקו אביב״ – כדי להציג את הסרט הדוקומנטרי שצילמו והפיקו במהלך הפסטיבל נחשפו הנערים לשאר הסרטים של פנימיות אחרות שהשתתפו בתחרות בנושאים שונים ומגוונים.
חניכי הכפר זכו במקום הראשון בתחרות .הפסטיבל היה מהנה ומשמעותי עבור החניכים.

ב 18.5 ערכנו טורניר כדורגל וכדורעף חופים – עבור חניכי הפנימייה. הטורניר נערך בסבבים, הייתה אווירה מוצלחת וכל החניכים נהנו.

"דע מאין באת" – הינו פרויקט שבמסגרתו קבוצת אביב עברו מספר מפגשים על מסורת העדה ומורשת יהדות אתיופיה. במסגרת הפרויקט החניכים למדו את פירוש שמם באמהרית, על גיאוגרפיית אתיופיה ועל משמעות המנהגים.

ביום שני ה22.5 יצאנו כל חניכי הקבוצה לפעילות במרכז טבג'ה ברמלה – מרכז למען מסורת ומורשת יהדות אתיופיה, החניכים עברו הרצאה, למדו לנגן בכלים מסורתיים, ואכלו ממאכלי העדה

ב – 23.5 יצאו 13 חניכי הפנימייה לטורניר כדורגל ״לא לאלימות, כן להגינות״

הטורניר התקיים במאיר שפיה ביחד עם עוד שלוש פנימיות .במגרש הייתה אווירה ספורטיבית מרהיבה שלא ביישנ את סיסמת הטורניר . השחקנים שיחקו בצורה מהנה והוגנת מאוד .בסופו של הטורניר הקבוצה שלנו מהכפר לקחה לא פחות ממקום ראשון , אחרי שני ניצחונות מוחצים. החניכים חוו חוויה כיפית ומשמעותית ביחד עם איתי המדריך ועידו השינשין , וחזרו לכפר גם מחויכים גם מגובשים ועם גביע.

30

פסטיבל אביב
ב – 29.4 חניכי קבוצת ברק הכינו פעילות שבת כפרית. במהלך הפעילות התקיים פסטיבל אביב עם תחנות והפעלות במספר מתחמים: מתחם אוכל שכלל צורוס, גחנונים, בלינצסים ועוד. שוק קח תן שהופעל ע"י סטלה וחנות יד שניה. מתחם הדפסי חולצות שהופעל על ידי לולה. מספר תחנות שהופעלו על ידי החניכים ומתחם מרכזי (במה) עם מחצלות וגזיבואים, מוזיקאי עם ציוד אינסטרומנטלי, בועות סבון וחניך שהכין חיות מבלונים.

בגורדון הוקם "אסקייפ- רום" שהוכן ע"י צוות ברק. נעזרנו בעזרתם של קוויזה וסופי המעצבת להעשרת האירוע. החניכים, תושבי הכפר והמתנדבים שלקחו חלק בהפעלה היוצאת דופן נהנו מאוד.

31 32

יום חונכים כנפיים של קרמבו
ב5.4 יצאו חניכי כנפיים של קרמבו לטיול בפארק באזור קריית אונו. הטיול היה לגבש את צוות המדריכים וכלל הרבה תחנות כיפיות.
האירוע נסגר בהופעה של הזמר איזי. חניכי הכפר המתנדבים במסגרת זו נהנו מאוד מהאירוע.

33 34

התחרות הארצית לעבודות מחקר
ב-17.5 חניכי יב' במדעי הסביבה משתתפים זו השנה השישית ברצף בתחרות ארצית לעבודות מחקר המתקיימת במכון ויצמן ברחובות.
זו השנה השנייה בה זוכים תלמידי המגמה במקום הראשון!!!
בתחרות משתתפים בתי ספר מכל הארץ: 11 עבודות הגיעו לשלב הגמר מתוך 400 שהוגשו.
החניכים קיבלו מתנה כספית נאה.

36 35

טקס נספי סודן
ב23.5 התקיים בבית אקשטיין טקס לציון נספי סודן אשר נהרגו בדרכם לירושלים. האחראים על הטקס היו קבוצות י קבוצות אחיות ברק- אביב. בסוף הטקס כל חניך ניגש ללוח לבן ותלה בתורו חסידה כאות הזדהות.

37 38

ב-29/5 התקיים בכפר הפנינג לכבוד חג השבועות
ההפנינג כלל פעילות במתחם הבריכה, פעילויות יצירה והעשרה וארוחת צהריים חגיגית, פעילות מסורתית זו המשותפת לחניכי הכפר ולעובדים זוכה כל שנה לתשבוחות ומקרבת לבבות.

39 40

ב1/6 התקיימה אליפות ישראל באתלטיקה 2017

האליפות התקיימה בהדר יוסף השתתפו 13 ספורטאי נעורים, כולל בוגר הפנימייה לואי מלקה.
סה"כ זכו הספורטאים שלנו ב-10 מדליות: 3 מדליות זהב, 4 מדליות כסף, 3 מדליות ארד. ב-8 פעמים שיפרו שיא אישי.
תוצאות התחרות מהוות שיפור משמעותי לשנה שעברה ומראות כי העבודה המקצועית שנעשתה השנה הייתה טובה מאוד.

41 42

ב-7/6 התקיים בכפר יום פתוח למגמות אוטוטק ומכטרוניקה

מטרת יום זה הייתה לחשוף את המגמות הטכנולוגיות – אוטוטק ומכטרוניקה.
הגיעו כ-40 משפחות של תלמידים חדשים מתוכם 24 חניכים חדשים קבעו יום הרשמה, יתרת החניכים כבר התחילו בהליך הרשמה ובאו להתרשם מהמגמות.

ליום זה נרתמו "קבוצת קרסו" אשר הביאו שני רכבים חשמליים מתקדמים וצוות שהסביר עליהם, בנוסף הגיע מנהל השיווק של חברת SU-PAD רוני נהר אשר הציג את הרובוטים שלהם וכן צוות המכטרוניקה של הכפר בניצוחו של המורה נחום נפטלמן והחניכים היקרים שלנו שהסבירו על פרויקט הרובוטיקה והתחרויות בהן הם השתתפו.