חדשות הכפר

התחלנו בקליטה לשנת תשע"ה לבית הספר ולפנימייה בחודש מרץ 2014.

מצ"ב סיכום אירועים שהתקיימו בחודשים פברואר מרץ בכפר:

 1. 1.2 הרצאה של זיו ארז מול כל ילדי הפנימייה. זיו מתנדב ב"אור ירוק" ודרכם הגיע אלינו בהתנדבות לספר על תאונת הדרכים אותה עבר. זיו עד היום סובל מנכויות שונות שניכרות גם במראה החיצוני וגם בדיבור. הילדים היו מרותקים ואף נגשו אליו בתום ההרצאה ללחוץ את ידו לאות הערכה.
 2. 5.2 יום כיף לקבוצת איילת השחר במכללה לקציני משטרה. כחלק משיתוף הפעולה עם המכללה לשוטרים בנעורים אירחו קורס אח"מ את קבוצת א.השחר לבוקר של כיף אצלם במכללה, הבוקר החל בסרטון הכרות עם המשטרה והמשיך למתקני ירי ברובי צבע ומסלול מכשולים, לבסוף הוצג בפני הילדים הפעלת רובוט חבלה אשר מאתר חפץ חשוד. היום היה מדהים עבור הילדים ואף עבור השוטרים. הזדמנות זו אפשרה עבורנו לפחות את עיני הילדים לכל הנק' החיוביות במשטרה ולשנות את דעתם.
 3. 20.2 שיחה עם מפקדים בקורס טיס – המפגש עם הטייסים התחיל בהרכב מצומצם שגדל בהמשך , בהתחלה הטייסים הציגו את עצמם ואת הרקע הצבאי שלהם …שהיה מאוד מעניין לחניכים , לאחר מכן הטייסים העלו שאלות שנוגעות לגיוס של החניכים ולמה לשרת , והתפתח דיון מאוד טוב בינם לבין החניכים , מהחוויה שלי הילדים נהנו מהפגישה וזה כן פתח להם שאלות ומחשבות לגבי הגיוס…
 4. 20.2 יום חמישי יצאנו עם ילדי נעל"ה י- יא להצגה "יאקישופופצ'ה" שהגיעה היישר ממוסקבה! ההצגה הייתה מרהיבה ושנונה, ותוך כדי היא גם הצליחה להצחיק את החניכים. בנוסף, ההצגה הייתה מלווה בתזמורת חיה שהוסיפה המון צבעוניות
 5. 22.2 מופע קוסמות של אופיר יצחקי, קוסם צבאי שהתנדב לבוא אלינו במוצאי שבת להכניס את הילדים לקראת פורים. הילדים שיתפו פעולה והופתעו מהתגליות של הקוסם.
  6purim1. 24.2 אלון דקל, חבצלת ומס' חניכים מצפרירים יצאו להצגה "אנטי", בתיאטרון גשר. ההצגה הייתה מותאמת לחניכים שעושים בגרות בספרות. החניכים התרשמו מאוד מההצגה, וגילו עניין רב .מקווה שכן ירבו פעילויות משותפות של קבוצות ישראליות וקבוצות נעל״ה
 6. 26.2 יצאו ילדי קבוצת אלמגור וצפרירים להצגה "אוצר יקר" בבית לסין.
  קומדיה מאת מבכירי כותבי הקומדיות הצרפתיות ("אידיוט לארוחה", "נודניק").מובטל נצחי, שאין לו גרוש בבנק, דואג שיפתחו נגדו חקירת מס, כדי להעלות את מעמדו בעיני אשתו וחבריו. האם יצליח לגרור להרפתקה חוקר מס ומה הוא עתיד להרוויח מההונאה הפיקטיבית הזאת, בעולם שבו שיותר מלהיות עשיר, חשוב שיחשבו שאתה כזה? הילדים נהנו ממש ולמדו שכסף לא תמיד מעיד על אושר.
 7. 3.3 פעילות לכל הפנימיה בחלוקה לקבוצות "אוטובוס אלטרנטיב".
  אלטרנתיב הינה תכנית ייחודית למניעת שימוש בסמים ובאלכוהול. התכנית נוסדה על ידי תנועת ציונות 2000 וכיום הינה חלק ממערך ההסברה של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול. באמצעות דיאלוג פתוח מעודדים את בני הנוער לקחת חלק פעיל בברור בעיות חברתיות ולחפש להן פתרונות אלטרנטיביים. העברת האחריות לבני הנוער מציבה בפניהם דרכים חלופיות להתמודדות עם מצבי משבר וניכור חברתי ויוצרת אקלים השולל שימוש בסמים ובאלכוהול.
  המסר אתו יוצאים המשתתפים בסדנאות אלטרנתיב קורא להתמודדות עם תופעת השימוש בסמים ובאלכוהול, באמצעות הבנה מעמיקה של אחריות הפרט על גופו, השפעתו על הסובב אותו ונכונותו למעורבות חברתית פעילה.
 8. 5.3 יצאו חניכי הפנימייה נבחרים יחד עם עוד שני כפרים שמשתתפים בפרויקט ייחודי של המנהל בשם "דוקואביב" לסינמטק בתל אביב, שם הם למדו על קולנוע דוקומנטרי דרך צפייה בסרט ישראלי מרהיב בשם "לכודים ברשת" אחר הצפייה בסרט היה כיבוד קל, וההתרשמות הייתה שזו חוויה שונה ומיוחדת עבור הילדים
 9. פורים בכפר: ביום חמישי ה-6.3 התאספו תלמידי שכבת יב׳ בחדר אוכל בפנימייה, וקישטו אותו יחד לקראת פורים. ההכנות החלו כבר לפני purim2שהנושא שנבחר הוא פורים בסגנון ״הלוויאין״. הערב עצמו התחיל בשעה 21:00 ונמשך עד חצות, כל התלמידים עבדו יחדיו בשיתוף פעולה, זה היה ערב מגבש ומהנה שבמהלכו החניכים אכלו פיצה ומאוד נהנו
 10. ערב יום שישי עלו כל הקבוצות לארוחת ערב בחדר האוכל מחופשות בתחפושת קבוצתית. לאחר ארוחת הערב התכנסנו כולם לתחרות התחפושות הקבוצתית באולם תרבות. כל קבוצה עלתה לבמה עם קטע ריקוד/ משחק להציג את התחפושות. הקבוצה שזכתה מקום שלישי היא קבוצת רותם (נעל"ה י) שהתחפשו לגיבורי על, במקום השני זכו קבוצת רעים ט (נעל"ה ט) שהתחפשו לזמרים מפורסמים ונתנו מופע מושקע ואיכותי ואת המקום הראשון חלקו שתי קבוצות שרמת שיתוף הפעולה בהכנות התחפושת ובמופע היו מדהימות הן צפרירים שהתחפשו לזומבי וחרובית שהתחפשות למעודדות והבנות לכדורגלנים. הזוכים במקום הראשון יצאו ב 31.3 לסרט בסינמה סיטי (מתנת קבוצת "יוניטד קינג'" שדואגים לצ'פר קבוצה גדולה של ילדים אחת לרבעון בסרט ופופקורן מתנה. המון תודה למשה אדרי ולקבוצה!)
 11. 8.3 בשעה 20:30 הכינו קבוצת חרובית פורימון לכל ילדי הפנימייה. הפורימון היה מושקע ועשיר בתחנות, פרסים, אוכל ובעיקר הרבה כיף. כל הילדים יצאו מנצחים עם שלל ובטן מלאה.
  13cleaning. 9.3 לכבוד שבוע פורים כל יום קיבל נושא אחר, ביום זה התקיים יום הפוך בכפר בין השעות 18:30-20:00, הבנים כבנות ובנות כבנים ובכניסה לחדר אוכל היה דוכן איפור ולקים לחזק את ההיפוך.
 12. 10.3 ביום שני יום פיג'מות בין השעות 18:30-20:00 החניכים התבקשו להגיע עם פיג'מות לרחבת חדר האוכל ,חולקו להם כוסות שוקו ומי שרצה יכול גם לפתור תשבצים ותפזורות.
  1511.3 יום שלישי היה יום מסכות וכובעים בין השעות 18:30-20:00 הילדים נגשו לדוכן בכניסה לחדר האוכל והכינו לעצמם מגוון מסכות וכובעים משלל החומרי יצירה שהיו.
 13. ביום רביעי ה-12.3, התקיים יום בנושא היפים והחניכים יכלו להתחפש לפי הנושא כרצונם. בצהריי אותו יום הוקם גם דוכן בנושא שאפשר לחניכים להכין צמידים מחוטים וגומיות. בנוסף ביום זה נערך נשף פורים בכפר, בשיתוף בית הספר והפנימייה, בהתחלה הייתה הופעה של להקת מיראז׳ שאותם יזמו חברי מועצת התלמידים, ולאחר מכן הנשף המשיך למסיבת דיסקו ענקית, דוכני אוכל והכי חשוב תחרות תחפושות מדהימה! שבה ניצח רון פרי חניך בקבוצת דרור שהתחפש לחייל בתוך טנק. הנשף כלל עזרה של כל צוות המורים, מנהלת ביה״ס דלית, כל צוות המדריכים, מנהל הפנימייה דורון ומנהל הכפר נתן וגם הצוות הצעיר. זו הייתה חוויה עצומה, החניכים מאוד נהנו!
  וכל הכבוד למועצת תלמידים שבעצם הייתה האחראית העיקרית בארגון של הכל, ובניקיון של אחרי.
  יום המעשים הטובים הגיעו מתנדבים מחברת סלקום לצבוע מועדונים ולטפח את הגינות בקבוצות.גם סטודנטים מרופין עבדו עם קבוצות נעל"ה .ואף צוות בתחילת מסלול ביחידה עזר מאוד לקדם פרויקטים בכפר.
  17.visit20.3 ביקור ח"כ ד"ר רונן הופמן – ח"כ ד"ר רונן הופמן הגיע לביקור בכפר בעזרת "הפורום הציבורי לכפרי הנוער". ח"כ סייר בכפר והתרשם מאד מהפעילות והחזון החינוכי טכנולוגי שאנו מפצחים בו. בסיכום הביקור הוחלט לקבוע מס' ישיבות נוספות לקידום החזון הטכנולוגי.
 14. 26.3 סינמה דרייב – פעילות של "אור ירוק" בשיתוף "דרך אחרת" הקרינו סרט תלת מימד ופעילות הסברתית על נהיגה בשכרות.
 15. סיירת סימנס יצאה ליום ניווט ראשון בשטח- 11 תלמידי הפנימייה בליווי מנהלים בכירים מחברת סימנס יוצאים לניווטי שטח יחדיו. הניווט הראשון התקיים ביום חמישי ה-27/3 והיה מוצלח מאד! שיתוף הפעולה הפורה עם חברת סימנס הינו בחסות הרוח הישראלית התורמת רבות לכפר

תודות לרוח הישראלית, כמידי שנה, יש תלושי מזון לחניכים לחופשת הפסח .

במהלך שבוע הראשון של חופשת הפסח יפעלו תחת הכפר מס' פרויקטים
הראשון הינו "דרך לוטן" -סדנת שטח באורך של 5 ימים בשבילי הערבה והנגב, לסדנא יצאו כ 15 ילדים שנבחרו ע"י הצוות בעלי קשיי התנהגות, אליהם התלוו 3 מדריכים מטעמנו בנוסף על צוות ההדרכה העשיר של דרך לוטן. הסדנא יוצאת לדרך בזכות קישור ומימון של הרוח הישראלית ושל חברת "מסייעת" אשר תורמים ג'יפ מלווה וצוות לסדנא. תודה לרמי צרפתי וימי טרסי על עזרתם הרבה לכפר
27.3siemens sayeretהשני הינו טיול "ים אל ים" של תנועת הצופים. כחלק מפעילות הצופים הסדירה במהלך השנה בכפר החלטנו, בתמיכתם של תנועת הצופים להוציא 10 תלמידי שלקחו חלק לטיול בתאריכים 4-7.4. מסע מים אל ים הוא נתיב הליכה ארוך ושמו של מסע רגלי ידוע בתנועות הנוער, שנערך בין שני חופים בצפון ישראל, מחוף הים התיכון ועד חוף ים כנרת. המסלול מתחיל באזור חוף אכזיב, וכולל הליכה בעיקר דרך נחל כזיב ונחל עמוד, לאורך מסלול שאורכו כ-60 – 70 ק"מ. הצעידה נמשכת בין יומיים לארבעה ימים וכוללת לינה במקומות שונים בדרך, כמו המונפור, או שמורת הר מירון.

השלישית זאת הקייטנה שתיערך כאן לכ ילדים שנשארים לתגבורים, מחנות אימונים וילדי נעל"ה. פעילות הקייטנה תהיה מה 3-9.4 ותכלול: טיול לנחל אלכסנדר, חפש את המטמון ברחבי ת"א, הצגה בבית לסין, מופעי סטנד אפ שונים, מסיבת אוזניות, פרויקט התנדבות של ניקיון חוף הים, יציאה לבאולינג ועוד המון הפעלות בכפר.

במקביל יתקיימו: תגבורים לימודיים, ומחנה אימונים לספורטאים.
גם המשלחת לפולין בחסות נשות הדסה יוצאת לדרך בסוף החודש מעל 30 חניכים משכבה יא . וכן המשלחת של מגמת הרכב לגרמניה עם שכבה יב.
מתחילים סדרת מפגשים של דע מאין באת לחניכים יוצאי אתיופיה .