חדשות הכפר

פעילויות בפנימייה – יוני עד אוקטובר 201510.6 נערך מופע סיכום חוגים בערב מרגש זה התכנסנו לצפות בתוצרים השונים שלח חוגי הפנימייה שסיכמו את התהליכים שעברו בהם החניכים. חבורת הזמר עלתה במחרוזת שירים צבעונים עם "קשה בלעדייך" "גבריאל" ו"בחור הביישן על הפסנתר". קבוצת הכדורגל הכינה קטע תיאטרלי מלא בהומור וכישרון.

1 newקבוצת התיאטרון עלתה עם מונולוגים ודיאלוגים רווי מתח וחן. ההרכבים המוזיקליים הפגינו את כשרונם בהרמוניה נעימה ורוקיסטית. נצפו סרטונים של הצופים, של האקדמיה לגלישה וזיו נעורים, של סיירת הניווט, וכן סרטון דוקאביב על לואי "כשהרגל מתאימה". מדריך קבוצת אחרי נוער מוביל שינוי עלה לספר על פעילות הקבוצה וסיכם במשפט "רק מי שנשם אבק דרכים יוכל לשאוף אוויר פסגות".

בסופ"ש האחרון ללימודים יצאנו לטיול המסורתי בסחנה, כל ילדי הפנימייה התעוררו משינה מוקדם בבוקר וכבר בשעה 7:00 היינו כולנו על האוטובוסים. בדרך עשינו עצירה בתצפית מרהיבה באזור עין יזרעאל, ומשם המשכנו לבילוי מגבש ומצנן בסחנה.

בערב, צוות ההדרכה העביר את קבלת הפנים המסכמת וקבוצת דרור (הספורטאים) העלו מופע מרהיב בנושא הרווקות בתל אביב. ולסיכום, דיסקו בחצר הבית הלבן, הדיסקו הפעם היה בסגנון תאילנד, עם אבטיחים מלאים בפטל, שרשראות הוואי והמון המון סוכריות גומי.

את סוף השבוע סיכמנו במסיבת פרידה לקומונה, כל קבוצה הכינה סרטון וכתבה משהו קטן, הוזמנו הורי וחברי הש"ש והיה מאוד מרגש.

12.6 הש"ש (שנת שירות) נפרדו מהכפר במופע סיום, הם העלו הצגה שכתבו ובימו לבד. ההצגה סיכמה את השנה של הקומונה בכפר בצורה הומוריסטית, מעניינת ונעימה. הילדים נהנו לראות את הצוות שלהם מופיע והריעו מהתרגשות.

13.6 ערב פרידה מצ"צ- ביום שבת בלילה נפגשנו כולם באולם התרבות להיפרד מהצוות הצעיר העוזב.

נציגי הקבוצות ליוו את הצוות היוצא בכניסה מרגשת עם זיקוקים. במהלך הערב כל קבוצה הוקירה תודתה לצוות הצעיר שלה באמצעות סרטונים, שרים והופעות. האירוע היה מרגש, עצוב ושמח גם יחד.2

15.6 יצאת איילת השחר ונעל"ה יא לירושלים במסגרת פעילות "אשת חיל" של נשות הדסה.

הן ביקרו בבית הכנסת "חלונות שגאל" שם קיבלו תעודות ושי לסיום התוכנית. בנוסף נהנו גם במוזיאון מנחם בגין ומתחם התחנה.

השנה את ערב האוסקר הובילה מועצת החניכים. לאחר תהליך של מפגשים קבועים כל שבוע של מועצת החניכים בליווי נטע עדי ואור גובש ערב מקסים ומיוחד. חניכי הפנימייה זכו בגביעים בהתאם לקטגוריות- סטייליסט השנה, גולש השנה, כדורגלן השנה, יקיר פינת חי, יקיר מרכז למידה, זוג השנה ועוד. את חלוקת הפרסים ליוו סרטונים מצחיקים. מוהאנה ושיראל הנחו את הטקס.

בתאריך 18.6 כל הקבוצות ערכו מסיבות סיום במתחם הקבוצה.

המסיבות כללו על האש, חלוקת מתנות וברכות לעוזבים. הנהלת הפנימיה עברה בין הקבוצות השונות לברכות A

21.6- 9.7 קייטנת הקיץ שנערכה כאן ללמעלה מ 80 ילדים שנשארו לתגבורים, מחנות אימונים וילדי נעל"ה.

פעילות הקייטנה כללה: יציאה לשפיים, מרוץ למיליון ביפו, הצגה בבית לסין, רכיבה על סוסים, שיא הקייטנה היה בטיול שלושה ימים מדהים לצפון, ישנו ברפטינג נהר הירדן, בכל יום בישלנו עשינו רפטינג בירדן ויצאנו לטיולים לנחל זויתן, נחל חרמון מסלול ג'יפים, ועוד המון הפעלות בכפר. יש לציין שסוף השנה היה רגוע מאוד, על אף הלחץ הרב ותופעות הפרידה המוכרות לנו, הסתיימה השנה בטוב לסוף שנה

3ללא אירועים מיוחדים, במהלך החופש הייתה נוכחות גדולה מאוד של חניכים ,מכל השכבות, כולל השכבה הבוגרת שכבר סיימה את המחויבויות ורק רצתה להישאר עוד.

במהלך החופשה נערכו שני מחנות הכנה של כ 4 ימים, המחנה ההכנה הראשון כלל כ 35 ילדים ואילו השני הגיע כמעט ל 43. חניכים וותיקים לקחו חלק פעיל בקליטה ובליווי החניכים החדשים דבר יוצא דופן שהעצים את כולם, הילדים זכו לחוש חיי פנימייה, כאשר כללו את סדר היום בפנימייה החל מהשכמות, למידה עד 15:30 בביה"ס, פעילויות מגבשות אחר הצהריים ואף ניקיונות ותורנויות שונות.

המרכז הימי של נעורים אשר מפתח את האהבה לים, ומשמש גשר אל האני בדרך הטבע, לאחר פיתוח ושיפוץ משמעותי, החניכים ימשיכו לקחת חלק בטיפוח המקום וייקחו חלק פעיל בהפעלתו.

השנה בעזרתה האדיבה של עינת רייך והתורמים מפנמה, הצלחנו לשלוח שלושה חניכים למופת ומתנדב מוביל מ -EMC (מתן גילת -איש שהוא אגדה) לגלוש בפנמה.

אין מילים לתאר את האפקט הסביבתי של מסע גלישה זה., יש קבוצה גדולה של חניכים (מעל 20) שכבר מחוברים לסביבה הימית ומרגישים בה בית .אחת ממטרות הפרויקט שבעתיד ישמש המקום גם את ילדי הישובים הסמוכים.

ביום רביעי , בתאריך 9.9.2015 , התכנסו חניכי הפנימייה, צוות המדריכים והצוות הצעיר לאירוע פתיחת שנה.

את הטקס פתחו צוות המדריכים והצוות הצעיר עם ברכה לכפר ולאחר מכן כל קבוצה נכנסה עם צבע ייחודי בו נצבעו כל חברי הקבוצה ושיר המאפיין את הקבוצה, ואף איחלה לחניכי הכפר ברכה לשנה החדשה .

בנוסף לברכות המרגשות , היו דוכנים של פופקורן וצמר גפן מתוק אשר ליווי את מסיבת הריקודים בה החניכים רקדו ונהנו – ובנוסף לאלה , השמיים עוטרו במופע זיקוקים מרהיב, אשר היווה פתיח מרגש ומוצלח לשנה הקרובה.

4 3 pics

ב-17.9 יצאו תלמידי יב מהפנימייה לסיור סליחות בירושלים.

עם תחילת הסיור הגענו לעיר העתיקה ומשם המשכנו ברגל לכותל המערבי. ההתרגשות וההמולה הייתה בשיאה, כל החניכים נכנסו ביחד לכותל והתחברו לאווירה שיש בכותל בשבוע הסליחות. בהמשך הערב לכולם היה זמן חופשי שבו יכלו להסתובב ברחבי הכותל, לצפות במתפללים ולהנות מהייחודיות של ירושלים, החניכים הסתובבו בחנויות הקטנות בעיר, רקדו לצלילי מוזיקה שהתנגנה ברחובות וצפו באנשים השונים מהמגזרים השונים. הסיור גרם לתלמידי יב להכיר באופן שונה את העיר ירושלים ואת האופי שלה, הם למדו את החשיבות של יום הכיפורים וההכנה אליו בנוסף לאווירה המיוחדת שהייתה בסיור.

פתיחת קורס מדצ"ים 2015:

ביום חמישי ה-8/10/15 נפגשו נציגים משכבת י"ב לפתיחת קורס מדצ"ים.

בשיחת הפתיחה הוסבר לחניכים מה זה אומר להיות מד"צ ומה האחריות שכלולה בכך. המפגש נפתח בפעילות, אשר בה הועלו נקודות שמפריעות לחניכים בכפר. מטרת הפעילות הייתה לפתוח להם את העיניים לדברים שמפריעים להם, ולהסביר להם שבעזרת תפקיד המד"צ תהיה להם השפעה גדולה יותר על הנעשה בכפר, והם יוכלו להשמיע את קולם ולפעול למען שינוי הדברים שמפריעים להם בכפר.

לאחר הפעילות התנהלה שיחה על מה זה אומר להנהיג, איפה תפקידי המד"צ יכולים לבוא לידיי ביטוי בהתנהלות הכלל כפרית ועל האחריות שיש לחניכים בתור שכבת י"ב של הכפר. בתום המפגש, נערכו שיחות אישיות עם החניכים שרוצים לקחת חלק בפעילות המד"צים. בשיחות הובהרה מידת הרצינות שלהם, ההתמדה ונעשה יישור קו בנוגע למה שנדרש מהם בתהליך. החניכים יצאו מהמפגש ומהשיחות עם מוטיבציה ורצון להתחיל בפעילות המד"צים.

הפנינג חוגים 2015:

ביום שני ה-12/10 התכנסו החניכים בשעות אחר הצהריים בבית הלבן , להפנינג חוגים!

7 6
החניכים הסתובבו בין הדוכנים שהיו פזורים ברחבה ונחשפו למגוון החוגים אותם הם יכולים לבחור כפעילות אחר הצהריים בכפר. החניכים התנסו ושמעו על החוגים שמגיעים לכפר מבינהם חוגים ספורטיביים כמו : כדורגל, כדורסל ,קרב מגע וחוג האופניים שאיפשר לחניכים להסתובב בחופשיות במתחם על אופניים ולחוות קצת מההנאה שבדבר.
8

מבין הדוכנים בלט בנוכחותו הדוכן של מרכז הגלישה . בדוכן הייתה תצוגה של גלשנים והחניכים אף התנסו בחווית גלישה מדומה ע"י ניסיון לייצב עצמם עם גלשן שעומד על צינור מתגלגל. בדוכן של חוג חבורת הזמר התאספו החניכים המוכשרים בשירה ונרשמו לחוג אשר יפתח את כישרונם וייתן להם הזדמנות להופיע גם מחוץ לפנימייה בהנחיות של אפי שושני המפיק המוזיקלי של "דה וויס". בניחוח המוזיקלי בלטו גם חוגי הגיטרה והתופים שמציעים לחניכים שיעורים קבועים הנגינה על הכלים.

הדוכן של חוג האומנות המציע פיתוח כישורים אומנותיים , ציור, פיסול וכו'. בדוכן החניכים התנסו באומנות מעשית בצביעה בצבעי מים. חוג אומנותי נוסף שהפגין נוכחות הוא חוג התיאטרון שמציע מפגשי תיאטרון אחת לשבוע הכוללים משחקי תיאטרון והתנסויות באומנות הבמה ואף יציאה לסדנה בתיאטרון קרוב בתל אביב אחת לשבועיים.

סמוך לדוכן התיאטרון עמד דוכן של הצופים שאותו פקדו החניכים על מנת לבקש סוכרית קרמל שהוכנה במקום על גזייה . בדוכן הסבירו כי בחוג יעברו החניכים פעולות, טיולים וירכשו מיומנויות שטח וצופיות מעשית.

גם הדוכן של עמותת דרך לוטן הפגין כישורי שטח מעניינים כשנתן לחניכים להתנסות בהדלקת אש ע"י אבן צור ושיפשוף עצים זה בזה. מיד אחרי דוכן זה עמד דוכנה של עמותת אחריי המציע אימוני כושר קרבי והכנה לצהל. חניכי יא יב פקדו את הדוכן והתעניינו באימונים השונים וניהלו שיחות עם המדריכים על החשיבות של ההכנה לצהל בקבלת תפקידים משמעותיים.

לא היה ניתן להתעלם ממתנדבי חברת "SIMENS" שמעבירים את סיירת ניווט נעורים. המתנדבים הציגו בפני החניכים מפות ומסלולים שאותם יעברו במסגרת המפגשים.

החניכים התעניינו בשלל החוגים ורובם נרשמו לחוגים שנראו להם מושכים ואטרקטיבים בשבילם.

שתהיה לכולנו שנת חוגים מוצלחת !!