חדשות הכפר

4.11 נערך טכס בבית הספר לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל
לאחר הטכס כל חניכי הכפר נכנסו אל תוך חדר האלם אשר עוסק בנושא , החניכים יצאו מהחדר נרגשים לאחר דיון שפיתחו ביניהם על שהתרחש- מההסתה ועד למעשה הרצח.

  • סיירת סימנס חניכים נפגשו עם המדריכים להכרות שכללה הסבר על התוכנית ויעדיה. התוכנית בעלת חמישה מפגשים שבסופם החניכים ילמדו לקרוא מפה, התמצאו בשטח והתחברו לטבע והכל בעבודת צוות. החניכים נהנו מאד הראו עניין ומוטיבציה גבוה. השנה בחרנו לצרף גם קבוצה של בנות.

14.11 טורניר כדורגל – במהלך השבת הסגורה שהייתה בתאריך 13/14-11 החלה "ליגת נעורים" בהובלת הצוות הצעיר.
ליגת נעורים הינו טורניר כדורגל אשר לוקחים בו חלק כלל קבוצות הפנימייה מכל הגילאים.

הקבוצות מסודרות בשני בתים שחולקו על ידי הגרלה. בכל שבת בין השעות 14:00-16:00 ישוחקו בפנימייה שישה משחקים עד שכל קבוצה תגיע למצב ששיחקה מול כל יריבה בבית שלה משחק אחד ולאחר מכן יתחיל שלב האליפות בו שני קבוצות יעלו מכל בית יתחרו במשחקי נוקאאוט על אליפות נעורים בכדורגל ובה תוכתר הקבוצה הטובה ביותר בנעורים לשנת 2015-2016.

החניכים ישנו היטב וקמו רעננים ביום שבת זה, שהיה שטוף שמש. הקבוצות הגיעו לשחק לפי סדר. האווירה הייתה מדהימה ומקצועית, כל הקבוצות הגיעו בזמן לבושים בחולצה אחידה אותה הם בחרו ומרבית הפנימייה הגיע לעודד את הקבוצה אליה הם משתייכים.

השחקנים שיחקו בצורה מדהימה עם כישרון רב ובצורה ספורטיבית והוגנת. המתח גובר להמשך השנה מי תהיה אלופת נעורים?!

20.11 התקיים סמינר אימהות ובנות מהעדה האתיופית – באדיבות נשות הדסה .
niko theater
הבנות המועמדות ליציאה למסע לאתיופיה יצאו לירושלים עם אימהותיהן לסופ"ש במלון עם תכנית אמנותית להעצמה וחיזוק הקשר עם חיבור למסורת ישראל.

המשך שיתוף פעולה עם תאטרון "קרוב" – תחנה מרכזית תל אביב.

מראשית השנה המשיך שיתוף הפעולה עם תיאטרון "קרוב" מיסודו של ניקו ניתאי.

במפגשים החניכים מגיעים לתיאטרון בתחנה המרכזית ת"א ונהנים מהדרכה ופעילות בעולם התיאטרון. במהלך המפגשים הם עוברים סדנאות , משחקים וצוללים אל תוך עולם המושגים בתיאטרון.

בפעילות משתתפות שתי קבוצות פנימייה : קבוצת התיאטרון של הכפר , שנוסעת כל יום חמישי סגור למפגשים כהשלמה לידע הנרכש בחוג בכפר. הקבוצה השנייה שנהנית מהפרויקט היא קבוצת אלון (הקבוצה הקטנה ) שנוסעת למספר מפגשים מעשירים בתאטרון בת"א.

במהלך המפגשים שתי הקבוצות נהנות גם מכיבוד ושתייה חמה וגם מטוסט טעים כפינוק בסוף.

החניכים נהנים מאד מן המפגשים, נפתחים, צוחקים ומתגבשים!

6.12 תחרות חנוכיות וארוחת ערב חגיגית
השנה, כמדי שנה, ציינו בארוחת ערב חגיגית את חג החנוכה, אך השנה, המעמד נערך במתכונת שונה מעט.

לאחר תחרות חנוכיות מרהיבה,hanuca dinnerהתכנסו חניכי וצוות הכפר בחדר האוכל וצפו במסכת קצרה שהכין הצוות הצעיר .

לאחר מכן, נציג מכל שכבה עלה והדליק נר וציין את קורות חייו של מפורסם בוגר פנימייה אשר "שפך אור" על התרבות והחיים בישראל.

לאחר הדלקת נרות, נהנו החניכים מהשיר "אור" שביצע ההרכב המוזיקלי בניצוחו של אוריה גזית , שיר שהכניס את כולם לאווירה טובה והיווה יציאה מוצלחת לחופש .

במהלך התחרות הייתה התרגשות רבה בתחרות, הוצגו 11 חנוכיות מרהיבות של הקבוצות בכפר, שאותן דירגו שלושה חניכים מכל קבוצה .

החנוכיות היו עשויות משלל חומרים ממוחזרים, כגון – אריה מעיסת נייר, רכבת מבקבוקי פלסטיק וגלגלי אופניים. כמובן שאת החנוכיות הכינו חניכי הקבוצות השונות במהלך השבוע שקדם לתחרות.

לאחר הדירוג הסופי, הוכרזה קבוצת עלייה כזוכה בתחרות, לאחר שהכינה חנוכיית מחזור בניצוחם של אבי אוחיון, סתיו בלנק ודנה מלכה הש"ש .

hanuca contest 1 hanuca contest 2
7-8.12 יציאה למסע "דרך לוטן"
במהלך חופשת החנוכה יצאו 12 חניכי הפנימייה שלוקחים חלק בפעילות עמותת "דרך לוטן" לטיול מכין בן כיומיים. הם עברו טיול מכין של יומיים על מנת שיוכלו לחוש את הצפוי להם ולהתכונן לכך. בטיול למדו החניכים שיטות שונות ומגוונות להפיק תועלת ממה שהטבע נותן לנו , לראות וליהנות מיופיו של הטבע בדרום הארץ , להתגבש, לישון בתנאים אחרים ולחוות חוויה מעצימה ומעשירה.

דרך לוטן מעבירה לקבוצת חניכים מעורבת מקבוצות הפנימייה סדרת מפגשים ופעילויות בהם מדברים , לומדים ועוברים תכנים בנושאים מעצימים. בחופשת הפסח צפויה להתקיים פעילות השיא של שיתוף פעולה זה- טיול שטח של כ-5 ימים בדרום הארץ , בטיול החניכים יאלצו לבשל , ולחוות שינה בתנאי טבע וכמובן להסתדר בתנאי השטח הלא פשוטים.

8-10.12 סדרת אחרי
ביום שני 7.12 נשארו כ-13 חניכי כיתה יא' לישון בפנימייה יחדיו באווירה של כיף והוואי על מנת לצאת ביום שלמחרת לסדרה של טיול "אחריי"- כושר קרבי (הכנה לצה"ל) לשלושה ימים של טיול אתגרי באזור דרום הנגב ביחד עם עוד 4000 חניכים מכל רחבי הארץ.

ביום הראשון הגיעו החניכים לגבעות גורל שם החלו את המסע האתגרי שלהם כאשר לקחו עימם את כל הציוד למסע רגלי עד להגעת שטח המחנה. כשהגיעו החניכים הכינו ביעילות ובזריזות את שטח המחנה, ומיד החניכים שיודעים לנצל כל רגע לחגיגה פתחו בעזרת רמקול מאולתר מסיבה שסחפה רבים משאר החניכים והפגינו אופי רב. לאחר מכן יצאו החניכים למסע אלונקות מאתגר בחשיכה שבסופו זכו החניכים לקבלת חולצות בטקס מרהיב במעלה ההר אליו טיפסו ברגל כצוות מגובש.

למחרת קמו החניכים לעוד יום עמוס באתגרים- בתחילה החלו את היום בניווטים בגבעות גורל וסיימו את היום בבה"ח גבעתי שם עברו החניכים בין החיילות השונים והתרשמו מנשקים וכלים של הצבא. הערב הסתיים בחניון הרועה הסמוך לשדה בוקר שם נהנו ממדורה חמה ואווירה טובה.bicycle trip

הבוקר שהתחיל עם עייפות קלה בשל הקשיים של השינה בלילה בשל הקור הרב, נפתח במסע אלונקה מאתגר של כשמונה קילומטרים ונגמר במדרשת בן גוריון. ללא ספק החניכים הראו גיבוש, עבודת צוות ומשפחתיות והוכיחו כי הם מסוגלים להכל. בסיום הטקס התפזרו החניכים איש לביתו לחופשת חג החנוכה.

9-10.12 טיול אופניים
ב 9 לחודש החניכים שלנו יצאו לטיול אופניים שבו הם עשו שני מסלולים מאתגרים.
ביום הראשון של הטיול, יצאו לדרך מוקדם בבוקר אחרי שהעמיסו את האוטובוס באופניים ואוכל לטיול, אליהם הצטרפו כפר הנוער בן יקיר.

בחלקו הראשון של היום יצאו למסלול הסינגל של 13 קילומטר. השביל היה ארוך ומאתגר אבל החניכים עשו אותו בצורה מקצועית ונהנו מאוד. אחרי זה המשיכו לכיוון ניצנה, שזה היה המקום בו לנו.

למחרת בבוקר, יצאו לשביל סובב בו היו הרבה אלמנטים היסטוריים. בגלל שניצנה מאוד קרובה לגבול של מיצרים, היו פסלים שעשו אומנים אחרי הסכם השלום. משם רכבנו בשטח והגנו לשמורת טבע עם מסלולים מאתגרים לפעלולים עם אופניים.

לבסוף חזרנו לניצנה ואכלנו ארוחת צהריים. מיד אחרי יצאנו לדרך בחזרה לפנימייה.

הטיול היה מאוד מוצלח. החניכים מאוד נהנו והטיול היה מגבש.

6-16.12 מסע לאתיופיה
במהלך חופשת החנוכה יצאנו למסע ראשון לאתיופיה ,הודות לעזרתה המדהימה והנדיבה, של אנדי וצ'ארלי קרון .

בתכנון המסע והתאמתו לחניכים שלנו עזרה מאוד גם מורית מדרך כפר, לאחר הכנה ממושכת שכללה הרצאות ומפגשים שבועיים , למסע יצאו 12 חניכים לחיזוק השייכות והקשר של החניכים למורשתם, חלק מהחניכים הם לא ממוצא אתיופי.אנו מקווים כי זו ראשיתה של מסורת ארוכת שנים .

23.12 כנס "נתיבי נעורים"
בתאריך זה התקיים בכפר כנס של נתיבי נעורים- פרויקט מאד גדול של משרד הביטחון יחד עם משרד החינוך- אשר איגד בתוכו כשלוש מאות חיילים וחיילות מכל הארץ. הכפר נצבא בירוק והכנס הוגדר כהצלחה גדולה.

naale trip 1 naale trip 2
28-30/12 יציאת חניכי נעל"ה לטיול באזור החרמון – מתנת רשות הטבע והגנים דרך הרוח הישראלית.
כ-84 חניכי נעל"ה משכבות ט, י, יא ו-יב יצאו לטיול שכלל שני לילות לינה בבית ספר חרמון וסיוריםshavit collageשל רשות הטבע והגנים.

החניכים נהנו מאד והכירו עוד קצת את הארץ וחוו קצת שלג שעזר להם להתגבר מעט על הגעגועים לתקופת הקריסמס באירופה

4.1.16 פרויקט שביט זוכה להצלחה גדולה בקרב חניכי המכללה
23 סטודנטים מכיתות י"ד במכללה הטכנולוגית נעורים התקבלו למסלול "שביט" של חייל החימוש.

מספר הסטודנטים מ כפר הנוער הדסה נעורים , שהתקבלו למסלול הוא הגבוה ביותר מכל המכללות בארץ!

"שביט" הינה תוכנית ייעודית לפיתוח וקידום מקצועי של בוגרי עתודה הטכנולוגי במקצועות הרכב.

סיור מקצועי לתלמידי י"ג- י"ד במגמת מכונאות רכב ממכללת הדסה נעורים שמאומצת על ידי רס״ן רחלי לוי ומדריך הקד"צ עומרי לייב התקיים במפעל הרכב מש״א בחיפה. בסיור התרשמו התלמידים מהעשייה והטכנולוגיה האדירה בחיל החימוש בפרט ובצה״ל בכלל.

14.1.16 ביקור ח"כ יפעת שאשא ביטון בכפר
ח"כ יפעת שאשא ביטון, מסיעת כולנו, יו"ר הוועדה המיוחדת לזכויות הילד, הגיעה לביקור בכפר. התלווה לביקור ד"ר עופר רימון ובכירים נוספים ממשרד החינוך.
בסיום הביקור ביקשה ח"כ שאשא ביטון להודות על האירוח והבטיחה להמשיך ולדחוף למיצוב גבוה של החינוך הטכנולוגי תוך שימת דגש על שיווק נכון להורים.

shasha biton

16.1.16 קביעת קריטריון אולימפי לחניך הכפר לצורך השתתפות באליפות עולם!
בתאריך זה התקיימה תחרות לצורך קביעת קריטריון אולימפי ב-10 ק"מ.lui olimpic

התחרות התקיימה בהדר יוסף והשתתף בה לואי מלכה חניך הכפר מזה שלוש וחצי שנים. לואי הצטיין ואף קבע קריטריון של 31:00.1 !!! תוצאה מעולה!

את לואי ליווה כתב ערוץ 2 גלעד שלמור אשר מתכנן להוציא כתבה על סיפור חיו ורצונו להשתלב בתחום האתלטיקה בישראל.

18.1.16 רשיון הפעלת צמ"ה!
8 תלמידי יב' שחלקם ממכונאות צמ"ה וחלקם מרכב עברו היום את הטסט להפעלת צמ"ה. אלו תלמידים שמיועדים להמשיך כאן במכללה.

בנוסף מתקיים קורס לרישיון לטרקטור בימים אלה.

20.1.16 חניכי הדסה נעורים במשחק מכבי ת"א
חניכי הדסה נעורים ישבו במתחם ה-VIP, יציע הכבוד, וצפו במשחק היורוקאפ של קבוצת הכדורסל מכבי ת"א.

המון תודה לחברת "אזורים" ו"לרוח הישראלית" על התרומה הנדיבה ולסיגל מאזורים על האירוח החם!

בתמונה מצולמים שון חניך הכפר יחד עם דורון ג'מצ'י, שחקן העבר של מכבי ת"א.