09-8661155

צרו איתנו קשר

הדסה נעורים

פנימיה

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

פנימיות נוער

פנימיות בארץ

הפנימיות בארץ כוללות פנימיות נוער כמו גם כפרי נוער המיועדים לפלחי אוכלוסיה שונים כגון:פנימייה לילדים, פנימיות נוער לנערים ונערות המוגדרים כ"נוער בסיכון" ופנימייה לנוער המעוניין לפתח קריירה צבאית (פנימייה צבאית).

כמו כן ישנן פנימיות בארץ המיועדות לציבור הדתי – ישיבות תיכוניות ואולפנות לבנות.פנימיות

פנימיות בעולם

ברחבי העולם הכוונה במושג פנימיות הוא למוסדות פרטיים יוקרתיים ונחשבים ביותר. מבחני הקבלה אל הפנימיות הללו כוללות מבחנים הן לתלמיד והן להוריו תוך התייחסות לפרמטרים שונים כמו רמת הכנסה, יכולת התרומה החברתית של ההורים והשתלבותם בפעילות הבית ספרית.

פנימיות נוער מוכרות הינן הארווארד, יל ואוקספורד. בפנימיות במתכונת זו, ישנו דגש על ההישגיות, השאפתנות והתחרותיות והדבר נעשה תוך יצירת תחרויות בין התלמידים בתחומים שונים כגון לימודים וספורט.

מטרת הפנימיות בישראל

מטרת הפנימיות בישראל וכפרי הנוער בארץ היא לספק לחניכים מקום מגורים ובית חם, לקדם אותם מבחינה לימודית ולאפשר להם התפתחות רגשית נורמטיבית.

הפנימייה בנעורים

בפנימייה בהדסה נעורים ישנו דגש רב על פעילות חברתית ענפה והעשרה לימודית מוגברת שנועדו ליצור סביבה חברתית תומכת ואוהדת שתדחף את החניך להישגים גבוהים. בדומה לפנימיות איכותיות אחרות בארץ ובעולם אנשי הצוות משמשים כתחליף להורים והחניכים, אחראים על ניהול משק הבית והכלכלה והחניכים יכולים לפנות אליהם בכל נושא במשך כל שעות היממה.

פנימיות רבות בעולם המודרני מקיימות פעילויות שונות שיפתחו אצל החניכים תכונות חשובות כגון הישגיות ותחרותיות.

כך גם בפנימיית הנוער הדסה נעורים שבה מתקיימות תחרויות בתחומים מגוונים כמו לימודים וספורט במטרה לקדם את החניכים ולדחוף אותם קדימה.

מגורים בפנימיות

בפנימיות יש חלוקה במבני המגורים בין המינים. בכפר הנוער הדסה נעורים מחולקים המגורים בנים ובנות בנפרד ובהתאם לקבוצת הגיל החל מכיתה ט' ועד יב'. בנוסף, הכפר משמש כפנימייה לקבוצת אתלטים וקבוצה של נוער השייך לפרוייקט נעל"ה (נוער עולה לפני הורים). החניכים מתגוררים ב-7 בנייני מגורים שבכל אחד מהם ישנה פינת טלוויזיה ומטבחון. בנוסף בכל אחד מהחדרים יש מזגן, מקלחת ושירותים.

חוגים והעשרה

בפנימיית הדסה נעורים יש מגוון רחב של חוגים, פעילויות חברתיות ולימודיות המותאמים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בהשוואה לפנימיות אחרות בעולם.

בין היתר ניתן למנות  בריכת שחייה, חדר כושר משוכלל, חדר מוזיקה, פעילות ימית (גלשנים, קייאקים), מזנון, חנות יד שניה, גן זאולוגי, אולם תרבות, אולמות להרצאות, טיפולים רפואיים הניתנים על ידי רופא, רופא שיניים ואחות מוסמכת.

בפנימיה יש מרכז העשרה ולמידה ועזרה אישית שפועלים לאחר שעות הלימודים, בית כנסת, סדנת אומנויות, מגרשי כדורגל, קט-רגל ומועדונים שנמצאים בכל קבוצה.

מערך ההדרכה בפנימיות

בפנימיות נוער בעולם המערבי ישנו דגש על מקצועיות הצוות המקצועי. גם בכפר הנוער הדסה נעורים מייחסים לכך חשיבות רבה וקיים סגל הדרכה מקצועי ומיומן ובו: רכזת הדרכה, מרכז להדרכה ולמערך טיפולי שבו ישנן עובדות סוציאליות. החניכים מלווים ע"י צוות מקצועי ומנוסה שעובר באופן תדיר הדרכות והשתלמויות מקצועיות. בלילות מסייר בפנימייה מדריך שתפקידו לתת מענה לצרכי התלמידים.

פעילות לשבת

בימי שבת מתנהלת פנימיה פעילות מיוחדת. הפעילות כוללת ארוחת שישי חגיגית, הופעה של להקת הזמר, הצגות שמפיקות הקבוצות, שלל פעילויות פנאי ונופש ,סרטים שמוקנים באולם התרבות, דיסקו, בריכה ועוד ועוד...

התנדבות בפנימיות

כפי שנהוג בבתי ספר, בפנימיות נוער ובכפרי נוער אחרים ברחבי הארץ, גם בנעורים מונהגת תכנית מחויבות אישית שבמסגרתה החניכים בוחרים לאן להתנדב. לדוגמא: מגן דוד אדום, המשמר האזרחי, פעילות חופים המרכז להצלת צבי הים ורשות שמורות הטבע והגנים.

חוגים, העשרה ופעילות לשעות הפנאי

מנהיגות צעירה – בפנימייה ישנה מנהיגות נוער דומיננטית, שאחראית על חיזוק חיי הקבילה ביחד עם הבוגרים המובילה יחד עם הבוגרים את חיי הקהילה.

מרכז למידה והעשרה – פעילות רצופה לאורך כל שעות אחה"צ על ידי צוות מורים מיומן.

להקת הזמר – הלהקה הרשמית שמייצגת את כפר נוער באירועים ובטקסים הן בכפר והן מחוצה לו.

לימודים מוסיקליים – בפנימייה ניתן ללמוד נגינה על גיטרה ותופים אצל מורים מקצועיים בשעות אחה"צ.

זיו נעורים – פעילות ימית מגוונת ובה החניכים מתנסים בשייט בסירות, גלשנים, קיאקים ועוד.

פינת החי – פינת חמד ובה גן זואולוגי, חיות בית ומשק, פינת ליטוף, דגים וציפורים שעומדת לרשות חניכיי הפנימייה. תלמידי הפנימיה מתפעלים את פינת החי בהנחיית מדריך תוך צפייה, הנאה ולימוד.

המועדון המרכזי - מהווה מקום מפגש לחניכי הפנימייה ומשמש לגיבוש ומקום בילוי בשעות הפנאי. במועדון יש  משחקי שולחן,  קופסא, מקרן ומסך לצפייה בסרטי וידאו ופינת שתייה חמה.  במועדון יש ריהוט ביתי הנותן תחושה חמימה וכל קבוצה יכולה ומוזמנת להיכנס למועדון וליהנות מפעילות משותפת.

משלחת לפולין - המשלחת הייצוגית המיועדת לתלמידים בכיתות יא-יב.

קבוצת כדורגל – בפנימייה יש קבוצת כדורגל פעילה. נבחרת נעורים מובילה את ליגת בתיה"ס.

חנות יד שנייה - חנות ייחודית לבגדים ואביזרי אופנה איכותיים מיד שנייה. הבגדים נמכרים בסכום סמלי וחניכי הפנימייה מפעילים את החנות באופן עצמאי.  הכסף מהמכירות עובר למימון הפעילות של מנהיגות הנוער בפנימייה.

בית קפה – מנוהל על ידי חניכי יא בעבור שאר חניכי הפנימייה. הקפיטריה פתוחה במשך כל השבוע ומשמשת  מקום מפגש לתלמידים. עלות המוצרים שנמכרים נמוכה כדי שכל החניכים יוכלו.

אופניים - בפנימיה יש 30 זוגות אופניים מקצועיות ומתקיים חוג רכיבה על אופניים.

עיצוב שיער - לימודים מקצועיים הכוללים התנסות מעשית.

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org