הישגים ופרוייקטים

אנו ממשיכים לפעול לשימור ותחזוקת מבני הכפר וזאת תוך שיפוץ והשמת מבנים רבים לטובת ורווחת הילדים והתושבים:11

  1. חידוש פני מבואת חדר האוכל – השיפוץ צפוי להסתיים עם החלפת המעקות בסוף ספטמבר. הפרויקט הינו יחיד ומיוחד בו בשנה האחרונה נאספו חומרים רבים, תמונות וטקסטים מחיי הכפר מראשיתו. רבים מעובדי וגימלאי הכפר לקחו חלק באיסוף החומרים ובוצעה עבודת תחקיר נרחבת בסופו של דבר ובזכות תרומת "דרך כפר" ועיצוב וביצוע של סופי לנדאו חברת הקהילה בכפר וגרפיקאיות הסטודיו שלה קם פרויקט מדהים ביופיו אשר סוקר את חיי הכפר מראשית ימיו ועד היום. הפרויקט הוקם במבואת חדר האוכל בשבוע הראשון ללימודים וכעת יכולים חניכי הכפר לדעת קצת יותר על קורות הכפר וחזונו.
  2. קו המים בכפר הוחלף – עכשיו שהקו הוחלף וכל הכפר מרושת, יש לשקם את הכבישים והמדרכות ולהחיות את הגינות – נדרשים מרבדי דשא, ציוד השקיה, צמחייה, חומר מצע, אבני שפה, אבנים משתלבות וכיו"ב.
  3. החל שיפוץ מבנה "חרובית"- בעזרת משרד החינוך וקרן וינברג. העבודות צפויות להסתיים במהלך חודש נובמבר 2016.
  4. השלמת בניית מדרכות באזורי הפנימיה וביה"ס – הפרוייקט נמצא בשלבים מתקדמים כאשר הסתיימה העבודה בביה"ס ובפנימיה היא עדיין בעיצומה.
  5. לאחר השקעה נרחבת של שורת מתנדבים ומשאבים לחידוש פני פינת החי. הפך המתחם למקום בו נפגשים חניכים וקהילת נעורים לפעילויות משותפות.
  6. בריכת השחייה מסיימת עונת רחצה מהנה בה הושקעו משאבים רבים בהתקנת הצללה, חידוש הצמחייה והוספת מיטות שיזוף.
  7. החלה פעילות של כיתה אחראית המשלבת את החניכים באופן שוטף בעבודת המחלקות השונות בכפר: חדר אוכל, חצר, גינון, פינת חי וכיו"ב.