סיפור אישי – פאנטה וורקיה

סיפור אישי – פאנטה וורקיה

פאנטה, בת 17 מקרית אתא, החלה את לימודיה בכפר לפני שלוש שנים בכיתה ט'.

בשנתיים הראשונות בכפר השתתפה בקבוצת האתלטים, השנה עקב פציעה היא ממתינה מעט עם הריצה. לומדת במגמת מדעי הסביבה, עושה 4 יחידות אנגלית ו-3 מתמטיקה. בנוסף לומדת חמש יחידות ביולוגיה, סיימה מחנה קיץ במכון הוולקני וממשיכה כעת את לימודיה בכפר.

שאלנו את פאנטה מספר שאלות:

"למה בחרת ללמוד אצלנו?"
"למדתי בבית ספר דתי בקרית אתא ולא הסתדרתי שם, לא מצאתי את עצמי בלימודים והברזתי כל הזמן ורציתי להשתפר אז חיפשתי באינטרנט פנימיות והפנימייה הראשונה שהופיעה לי הייתה הדסה נעורים, השארתי פרטים ומיד חזרו אליי ובאתי לסיור ואח"כ נרשמתי".

"היית במחנה הכנה"?
"כן, כשנרשמתי לא באמת התכוונתי להגיע לפנימייה, החלטתי לנסות את מחנה ההכנה ואז להחליט ובגלל שהיה כל כך כייף החלטתי להתחיל ללמוד בכפר".

"איך החיים החברתיים בכפר?"
"מצאתי חברים ממש טובים, שכל הזמן מגינים עליי, בזכותם אני שם, הקשר יותר חזק השנה אפילו כי פירקו את הקבוצות ושמו אותנו לפי כיתות אז הקשר יותר חזק".

"למה התחלת לרוץ בעצם, בבית רצת"?
"תמיד אהבתי לרוץ אבל בבית לא הייתה לי הזדמנות וכשהגעתי לפנימייה הבנתי שיש קבוצת רצים אז שמחתי מאד והצטרפתי אליהם".

"מה התחביבים שלך"?
"חוץ מלרוץ אני אוהבת לשחק בתאטרון, הייתי שנתיים בקבוצה שהשתתפה בפעילות בתאטרון קרוב השנה המליצו לי על שמש אתיופית אז אני מנסה גם את זה".

"למי את קשורה בכפר"?
"אבי המדריך שלי לשעבר, כי אני ממש מעריכה אותו, בזכותו אני מרגישה שאני חזקה יותר, הוא היה שם בשבילי בכל דבר שרציתי, הוא קשוח וזה ממש טוב לנו".

"ומה התוכניות לעתיד"?
"לשנה הקרובה אני רוצה לעשות את כל הבגרויות ולהצליח בלימודים, להמשיך לעשות את מה שאני אוהבת".

"בצבא אני רוצה להיות מדריכת כושר קרבי, היה לי צו ראשון וביקשתי את זה".
"אני חושבת שיש לי עכשיו את כל הכלים להצליח בזכות הכפר, לכפר יש הרבה מה להציע לבני נוער וצריך רק לנצל את זה, מי שיודע לנצל מצליח ומתקדם".