09-8661155

צרו איתנו קשר

הדסה נעורים

כפר נוער טכנולוגי

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

עיתון ספטמבר 2016

דברי פתיחה נתן ביטון מנהל הכפר

ידידים יקרים,
שנת הלימודים תשע"ז נפתחה בהתרגשות רבה ולשורותינו הצטרפו כ-150 חניכים חדשים.

natanכל המסיימים השנה את התחנכותם בכפר יצאו לדרך חדשה ומרתקת: מי שהמשיך להתחנך במכללה הטכנולוגית שבכפר ויזכה להשכלה גבוהה, מי שהמשיך למכינה אשר תכין אותו לשירות הצבאי ומי שיתגייס לצה"ל- בכולם אנחנו גאים ובטוחים שייצגו אותנו נאמנה ויגרמו לנו לרגשי כבוד והערכה רבה בדרך שבה הם יבחרו.

דברים קטנים שעושים שינוי גדול

22בכדי להמשיך ולקיים את המפעל החינוכי והערכי שנקרא כפר הנוער "הדסה נעורים" אנו זקוקים לעזרתכם במס' תחומים:

1. הדפסה על קנבסים לצורך פרויקט צילומים של חניכי הקבוצות, מסגרות לתמונות גדולות.

2. מכונת כביסה ומייבש במצב טוב.

3. שולחנות וספסלי פיקניק למגורי המכללה

4. מחשבים ניידים ונייחים

5. וילונות ו/או בדי ריפוד לחידוש ספות במועדונים

6. לצורך צביעה והצטיידות והמשך תחזוק ושדרוג מבנים ואזורים בכפר אנו זקוקים למספר דברים:
• צבע לצורך צביעת המבנים.
• אבנים משתלבות לאזורים שונים בכפר
• קורות עץ לבניית פרגולות וספסלים
• צמחים לשתילה בגינות בכפר.

הישגים ופרוייקטים

אנו ממשיכים לפעול לשימור ותחזוקת מבני הכפר וזאת תוך שיפוץ והשמת מבנים רבים לטובת ורווחת הילדים והתושבים:11

1. חידוש פני מבואת חדר האוכל – השיפוץ צפוי להסתיים עם החלפת המעקות בסוף ספטמבר. הפרויקט הינו יחיד ומיוחד בו בשנה האחרונה נאספו חומרים רבים, תמונות וטקסטים מחיי הכפר מראשיתו. רבים מעובדי וגימלאי הכפר לקחו חלק באיסוף החומרים ובוצעה עבודת תחקיר נרחבת בסופו של דבר ובזכות תרומת "דרך כפר" ועיצוב וביצוע של סופי לנדאו חברת הקהילה בכפר וגרפיקאיות הסטודיו שלה קם פרויקט מדהים ביופיו אשר סוקר את חיי הכפר מראשית ימיו ועד היום. הפרויקט הוקם במבואת חדר האוכל בשבוע הראשון ללימודים וכעת יכולים חניכי הכפר לדעת קצת יותר על קורות הכפר וחזונו.

חדשות הכפר

8.6 הצגת סיום שנה תיאטרון בשיתוף תיאטרון קרובsep 1

בתאריכים 8-9/6 העלנו את ההצגה "משהו טוב לחיות בשבילו" כסיום חגיגי לשנה מלאה בלמידה ועשייה בחוג התיאטרון בפנימייה בשיתוף עם סדנת התיאטרון בתיאטרון קרוב.

ההצגה "משהו טוב לחיות בשבילו", שנערכה כעיבוד מתוך מחזהו של ניקולאי ארדמן מביאה את הסיפור של כל אחד ואחד מאיתנו במרדף אחר משמעות החיים, תהילה ופופולאריות בחברה.
על ההצגה עבדנו רבות במשך מספר חודשים בשיעורי התיאטרון כאן בפנימייה ובימי חמישי פעם בשבועיים ימי סדנאות אינטנסיביים בתיאטרון קרוב.

במהלך העבודה על ההצגה למדנו על עצמינו, על חברינו ויצרנו קבוצה מגובשת ואוהבת.

תודה לכל משתפי הפעולה שלנו במהלך שנת העשייה הזו, ובעיקר לתיאטרון קרוב שתרם לנו את משכנו המיוחד לערב אחד ומהידע המקצועי שלו לאורך כל השנה.

סיפור אישי - ויטלי אוסטפץ

IMG 20160912 WA0010

תכירו את ויטלי, בן 26, מנתניה, בוגר הדסה נעורים, היה פנימיסט במשך 3 שנים, סיים בשנת 2012 עם בגרות מלאה, ממגמת ניהול עסקי. ויטלי כתב ספר "לצאת ממשבר" אשר מספר את סיפור חיו הקשה.

ויטלי הגיע לכפר בכיתה י', ההחלטה לצאת מהבית הייתה בלתי נמנעת: אמו חלתה בסכיזופרניה ואביו נטש אותו וברח לאוקראינה. לאחר הלימודים התגייס לצבא, לשירות קרבי ביחידת מגלן.

כשסיים את השירות הוא שאל את עצמו איך הוא יכול לבנות את עצמו אחרת מהוריו, הוא נחשף לתכנים של העצמה אישית והתחבר מאד לנושא.

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org