09-8661155

צרו איתנו קשר

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

חדשות הכפר אוגוסט-ספטמבר-אוקטובר 2017

1. ב-20/8 התקיים מחנה הכנה שני לחניכים אשר התקבלו לכפר. במהלך מחנה ההכנה החניכים נחשפו לפעילויות הפנימייה, 8למדו קצת בבית הספר, הכירו את הצוות החינוכי ואחד את השני ובעיקר למדו מה הם חיי הפנימייה.

2. בסיום המחנה הצוות החינוכי שינס מותניים והכין את הכפר לבואם של החניכים: בית הספר רוענן ע"י דשא, אדניות צבעוניות ופינות ישיבה נעימות לחניכים, כיתות בית הספר קושטו במשפטי השראה ותמונות מחיי הכפר, בפנימייה צבענו, שתלנו, והכנו את החדרים לחניכים ולצוות בצורה הטובה ביותר. 

3. הפנימייה התחילה בפעילויות חשיפה כבר בשבוע הראשון ללימודים:

4. אירוע חשיפה "אחריי
ביום שני ה- 11.9 התקיים אירוע חשיפה לעמותת "אחריי", עמותה חינוכית חברתית אשר עוסקת בפעילות כושר קרבי. התכנסנו באולם תרבות שכבות י"א-י"ב להצגה של התוכנית והסבר כללי ומשם הלכנו ביחד לפעילות באצטדיון הספורט שבכפר. שמעון המדריך של "אחריי" העביר פעילות כושר קרבי הכוללת פעילות גופנית ושיתוף פעולה והחניכים השתתפו בשמחה והתאמצו ביחד כדי להצליח בפעילות.

1 2 7

5. אירוע חשיפה "זיו נעורים": ב-14.9 יצאנו עם חניכי ט-י לחשיפה לחוג זיו נעורים בנתניה. במסגרת החוג החניכים עברו פעילויות מגבשות וחוויתיות בתוך הים ולבסוף למדו גם לגלוש. החניכים למדו את החשיבות של שמירה על ציוד הגלישה, למדו לא לוותר גם כשהם נופלים מהגלשן ולהמשיך לנסות עד שיצליחו ובנוסף דרך הפעילויות השונות למדו לעבוד ביחד כצוות.

6. סיור סליחות: ביום חמישי ה14.9 יצאו תלמידי כתות1 יב' לסיור סליחות בין השעות 17:00 ל1:00 לקראת יום הכיפורים המתקרב. הסיור נערך בסביבות העיר העתיק שבירושלים. בסיור עברו התלמידים הדרכות על המקומות משכנות שאננים, ימין משה, קבר דוד, הכותל המערבי וחומות העיר העתיקה. לקראת הסיור נערכה פעילות מקדימה בקבוצות ובה החניכים דיברו על משמעות הסליחות, מדוע אנו סולחים, מתי אנחנו סולחים, מטרת עשרת ימי וסליחה ומשמעות יום הכיפורים. 

הפעילות עוררה דיון לגבי ההזדמנות לסלוח והאם אנו מנצלים אותה כראוי? מטרת הסיור הייתה לאפשר לחניכים להתחבר לעשרת ימי הסליחה ולמשמעות יום הכיפורים דרך האווירה התרבותית והמסורתית האופפת את העיר העתיקה בתקופה זו בשנה. 

לאחר הסיור, ניתן לחניכים זמן חופשי של כ-3 שעות בהן חקרו את העיר העתיקה ואת סביבות הכותל בעצמיהם, קנו מזכרות מהעיר העתיקה, טעמו את המאכלים המקומיים, ונהנו מהאווירה ומהתרבות שבאיזור העיר העתיקה

7. שבת כפר ראשונה: ערב מרכזי
כמידי שבת סגורה מתקיים ערב מרכזי בשישי לאחר ארוחת הערב. בשבת הראשונה להשנה , הערב מרכזי היה באחריות הצוות הצעיר, שהתקיים באולם תרבות בשעה תשע. בתחילתו של הערב הוקרן סרטון הפתיחה של הצוות הצעיר לשנה, בבסיס השיר-'מהמתוק אל המר'.2

הערב מרכזי היה בכותרת תוכנית הטלוויזיה- "הטוב ביותר", שמהלך הערב התבצע בצורת שאלון קהוט, שבו כל חניכי הפנימיה נכחו והשתתפו, השאלון היה בנושא היכרות הפנימיה בצורה מעמיקה, מצחיקה וכייפית. השאלון היה מעוצב בצורת שאלות בשילוב סרטונים, שבהם מצולמים חניכים מכל מיני שכבות וקבוצות.

בסיום השאלון, עלו לבמה שני המנצחים וקיימו ביניהם תחרות שבה היו צריכים להכניס כמה שיותר במבה שיכלו לפה ולאחר מכן לשיר לכל הקהל את השיר- דינה. בסוף התחרות נשאר מנצח אחד שעליו הקהל החליט לפי כמות המורל שעשו לו.

החניכים מאוד נהנו מהפעילות, הרגישו שהם מעורבים ושלוקחים אותם בחשבון.

8. אירוע פתיחת השנה
אירוע פתיחת שנה התקיים ביום שבת כה' באלול, 16.9.2017.
באירוע נערך בבריכה בכפר כל חניכי הפנימייה הגיעו כשהם צבועים בצבעי הקבוצה שלהם, במהלך הטקס שני נציגים מכל קבוצה, עלו עם שיר שבחרו לפני והקריאו ברכה לכבוד השנה החדשה, כאשר בברכה הם בירכו את הכפר, צוות המדריכים ואת הקבוצה עצמה.

לאחר הטקס הרשמי, נערכה מסיבת בריכה, עם כיבוד קל כגון שיערות סבתא ופופקורן. כל חניכי הפנימייה השתתפו באירוע פתיחת השנה, החניכים נהנו מאוד ושמחו לקחת חלק באירוע.

4 3

 9. התנדבות איסוף אוכל
במהלך השבוע שלפני ראש השנה, יצאו חניכים מקבוצות שונות בפנימייה לסופרים בנתניה על מנת להתרים מוצרי מזון לחג עבור משפחות נזקקות. ההתנדבות הייתה דרך ארגון לתת. כשהחניכים הגיעו לסופר הם חילקו פלאיירים בכניסה, הסתובבו בסופר והתרימו אנשים וגם עזרו למיין את המוצרים שנתרמו לפי ארגזים. כל זה היה במשך 3 שעות, בהן החניכים הצליחו להתרים מס' רב מאוד של מוצרים לחג (כ15-20 ארגזים). החניכים חזרו לפנימייה מרוצים ומלאי סיפוק מחוויית הנתינה.

10. טקס ראש השנה
ביום שני ה18.9 קיימנו כל הכפר ארוחת ראש השנה חגיגית לכבוד החג. במסגרת הארוחה קבוצת כפיר (י נעלה) וקבוצת הקליברים (י ישראליים) קיימו טקס ראש השנה בו הקריאו טקסטים המדברים על התחלה חדשה ושרו שיר ביחד עם כל חניכי הכפר. בנוסף מנחם הרב של הכפר הגיע וסיפר לנו על ראש השנה6 ועל מנהגי החג ובנוסף הדגים תקיעה בשופר.

11. חשיפה לקרב מגע:
בעשירי לספטמבר קבוצת עליה הייתה בחשיפה לקרב מגע. בחשיפה נכחו כל חניכי הקבוצה. התנסינו באימון כושר כללי וחימום. לאחר מכן המאמן ועוזריו לימדו אותנו כללים בסיסיים של קרב מגע, מכות עם הרגליים וידיים, איך להגן על עצמנו בתקיפה ואיך להיזהר מתקיפה. היה מאוד כיף, האימון היה מתיש אבל מלמד מאוד.

12. בבית הספר החלו עם הכנה לצו ראשון- סימולציות לראיונות בלשכת גיוס לשכבת יב.

13. תחרות פירסט - החניכים שנבחרו להשתתף בתחרות התחילו בבניית האסטרטגיה לתחרות, בנוסף אנו ממשיכים לבנות את הקבוצות למיתוג ושיווק ונמשיך בפעילות מיד אחרי החגים.

14. התקיימה הפסקה פעילה לחגי תשרי בבית הספר.

15. שכבת יב' יצאה לטיול שנתי: 69 חניכים מלווים באנשי צוות ביקרו במצדה, נחל דוד, מערות בית גוברין, בנוסף נהנו מטיול ג'יפים בים המלח וסנפלינג.

16. התחלנו בהכנות למשלחת לפולין שתצא בפברואר. על החניכים לכתוב מכתב בקשה וכן לדאוג למכתב המלצה טרם בחירתם למסע.

17. ברכות ליונס מלדה, חניך שכבת יב ושחקן מכבי נתניה אשר התקבל לנבחרת ישראל בכדורגל - כל הכבוד יונס, המשך לייצג אותנו נאמנה!

9991 9999 888

 

 

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org