09-8661155

צרו איתנו קשר

הדסה נעורים

כפר נוער טכנולוגי

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

חדשות הכפר

חדשות ואירועים

שנת הלימודים הסתיימה ב-19/6 ואנו מתכוננים למחנה ההכנה לנרשמים החדשים ולשנה החדשה שתפתח ב-1/9.

מצ"ב סיכום אירועים שהתקיימו בחודשים אפריל-יוני בכפר:

• בתאריך 24/4/14 יציאה סיירת נעורים המורכבת מ-12 חניכי הפנימייה ו-4 עובדים בכירים מחברת סימנס שגם מפעילים את התוכנית לניווט tripשני והפעם באזור הכינרת. הניווט החל בפעילות במוזיאון הרעות והמשיך עם ניווט באזור נחל קדש. כחלק מהניווט עשו את מסלול המג'רסה, בזמן הפעילות למדו להשתמש במצפון ולנווט עם מפה. במוזיאון נהנו מהצגה וסיפור על מלחמות ישראל. לאחר מכן נסעו לעפולה לארוחת צהריים מפנקת. הילדים מאוד נהנו ושמחו לצאת לפעילות הזו.

• לקראת יום השואה הכינו הצוות הצעיר חדר אלם בנושא השואה. בחדר הוצגו מידע ותמונות מתקופת השואה. כל קבוצות הפנימייה נכנסו לחדר והתבקשו לקחת אבן בכניסה ולהניח אותה במקום אליו הכי התחברו בחדר. כמו כן הם צפו בסרטון בנושא הילדים שנשלחו למנזרים בתקופת השואה על מנת להסוות את זהותם היהודית ולהינצל. החדר היה משמעותי והצליח להעביר את מסר יום השואה בצורה ברורה וחדה.

• ב 28.4 חניכי אלמגור ואיילת השחר לקחו חלק בשיח עם הד"ר כרמלה דקל. כרמלה הגיעה לספר את סיפורם של הגברת ליויה בלייר ובעלה ז"ל שהיו ניצולי שואה ללא ילדים. הזוג מסאו פאולו, תורמים של קרן היסוד, תרמו רבות לכפר בשנים האחרונות. לזוג לא היו ילדים והנחת היסוד לתרומות הייתה במחשבה שהחניכים הם בעצם הנכדים המאומצים שלהם. החניכים מאוד התעניינו , הקשיבו ושאלו שאלות בנושא.

purimכחלק מפעילויות פורים התקיימה תחרות תחפושות בין כל קבוצות הפנימייה. הקבוצות שניצחו היו צפרירים (קבוצת יב) שהתחפשו לזומבים וחרובית (קבוצת הכדורגלים) שהבנים התחפשו למעודדות והבנות לכדורגלנים. שתי הקבוצות שזכו יצאו לסרט "ההתעלות" בסינמה סיטי ב 28.4 היציאה הייתה חוויתית מאוד וכל החניכים נהנו מאוד.

• בתאריך ה30.4 התקיימה הרצאה של ד"ר רוני ברקוביץ' בנושא סמי פיצוציות. ד"ר רוני ברקוביץ' הינו רוקח מבצעי ביחידה לפשע פרמצבטי, משרד הבריאות. ההרצאה הייתה מעניינת ומעשירה. הילדים למדו על סכנות השימוש בצריכת חומרים מסוכנים אלה והרחיבו את אופקיהם. אנו מאמינים שהרצאה זו השפיע ואף הפחידה את הילדים וכעט הם ימנעו מחשיפה לחומרים אלו ואחרים.

• במסגרת אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל הגיעו לפנימייה מירב אמיתי ובנה אסף אשר שכלו את ירון בעל ואב לשלושה אשר נפל ב 13.8.06, ערב הפסקת האש של מלחמת לבנון השנייה.הם שתפו על סיפורם האישי ועל אמונותיהם אל מול מדינת ישראל. המפגש היה מיוחד ומרגש, הילדים התעניינו ושמרו על השקט ועל ההקשבה למרות הקושי ולמרות הרגשות הקשים שעלו, הם שאלו שאלות רבות והצליחו להתחבר אף לרגע אחד לתחושות הקשות.

memorial dayבתאריך 4.5 יצאו ילדי כיתות י' של קבוצת איילת השחר לביקור ב7 בתי עלמין שונים, כחלק מפרויקט "נר זר ודגל" של צה"ל. הילדים הניחו זרי פרחים, נרות נשמה ודגלי ארץ ישראל על קברים של חללי מערכות ישראל ובדרך גם דיברו על גבורתם ותרומתם של החללים לארץ. למרות החום הכבד, הפעילות הייתה חשובה ומשמעותית ובסופה הילדים יצאו עם קצת יותר ידע על הצבא ועל חשיבות הזיכרון של אלו שנפלו כשהגינו על המדינה.

• ב 8.5 יצאו חניכים שלקחו חלק בפרויקט דוקואביב לסינמטק בתל אביב, כדי לצפות בהקרנת הסרט שיצרו לפסטיבל "דוקו-יאנג". באירוע השתתפו שלושת הפנימיות "הדסה נעורים", "שטיינברג" ו-"הדסים" בליווי במאים וצוות מהפנימייה לאורך כל התהליך. את הפנימייה שלנו ליווה הבמאי גיל קרני, והוא פתח את התחרות בנאום מרגש. הסרט עסק בחיים של החניכים בפנימייה, והתמקד בנושאים שמעסיקים אותם באופן אישי כמו אהבה, גזענות, גיל ההתבגרות ועוד. בסופו של הטקס הוכרז כי כל הקבוצות ניצחו, ויקבלו מצלמת וידאו איכותית ו4 חניכים שייבחרו יטוסו לפסטיבל הדוקומנטרי הבינלאומי בגרמניה.

• 11.5 פתיחת פעילות של ארגון צהלה במסגרת הפנימייה תחת קבוצת א.השחר- ארגון צהלה מלווה נוער מכיתה ט׳ עד השרות הצבאי דרך התנדבות. הארגון מבוסס על הרצון לחנך נוער דרך דוגמה אישית. בועז, המתנדב להעביר את הפעילות אצלנו בהדסה נעורים, התחיל את התהליך של התחברות למס' חניכי ט-י שרוצו לקחת חלק בפעילות. הפעילות בפועל תחל שנה הבה ויהיו פגישות לאורך השנה עם קבוצה של חניכים מהפנימייה.doco aviv

• בין התאריכים 11-15.5 התקיים שבוע צה"ל בכפר, אותו ארגנו המורות חיילות. מטרתו של השבוע הייתה להכיר לילדים את עולם הצבא, לגרום להם לשאול שאלות ולהתעניין על מנת שיידעו כמה שיותר לקראת גיוסם לצבא.

השבוע נפתח בפעילות כפר ענקית שהתרחשה במגרש הכדורגל, החניכים עברו לפי קבוצות בתחנות. כל תחנה הייתה יחידה צה"לית אחרת שהומחשה במשחק. החניכים מאוד נהנו מהפעילות שהתמקדה בפן הפיזי והקבוצתי של הצבא. שבוע צה"ל כלל גם פעילויות הסברה בנושא צו ראשון לכיתות י' ויא', פאנל תפקידים, אימון בוקר גופני לקבוצות נעל"ה, פעילות של תיאטרון צה"ל, ערב סרט שבו הוקרנו שני הפרקים הראשונים של הסדרה "יהודה יוצא למלחמה" וניידת ת"ש שבאה לפתוח תיקי תנאי שירות לחניכים.

בנוסף לכך הוקם מוזיאון צה"ל, שני חדרים המתמקדים- אחד בהיסטוריית צה"ל והשני בתהליך האישי שעובר כל מלש"ב טרם הגיוס. בחדרים הייתה הסברה, פעילות ודיון ששמה דגש על הדעות השונות של החניכים והמוטיבציה שלהם לשירות בצה"ל. החדרים היו מלאי תוכן ומידע שיכול לסייע לכל מתגייס. השבוע היה מעשיר ומלא בידע חיוני.

• ב 18.5 לכבוד חג ל"ג בעומר, כל קבוצה חגגה בפנימייה בצורה משפחתית משלה. הקבוצות התאחדו לפי שכבות גיל- קבוצות נעל"ה יחד עם קבוצות מקבילות. כל קבוצה הכינה מאכלים במדורות- תפוחי אדמה, בטטות, בננות ממולאות בשוקולד. החניכים הכינה את האוכל בעצמם, ישבו בכיף מסביב למדורה, חלק אף הביאו גיטרות, או רמקולים של מוזיקה והייתה אווירה נחמדה ומגבשת בין הקבוצות.

• ב27.5 התקיים יום שיא של קבוצת ילדי נעל״ה שמשתתפת בפעילות זיו נעורים מדי שבוע ביום שני. הילדים נסעו לחוף באשדוד ועשו שם פעילות גיבוש בחוף, עברו תחנות ונהנו מאוד.

• 28.5 שיחה עם הרב שרון על יום הזיכרון לעדה האתיופית ויום ירושלים .בחן מיוחד ,ריתק את כל מי שנכח באולם וסיפר את סיפור עלייתו האישי בשילוב הכמיהה לירושלים וקשיי העלייה בארץ.

justinבתאריך ה-28.5 יצאו חמישה חניכי פנימייה להופעה של ג'סטין טימברלייק.צוותי ההדרכה נדרשו לבחור חניך מצטיין שישתתף בהגרלה של כל הפנימייה שמתוכה יבחרו 5 חניכים שיצאו להופעה.הילדים שנהנו מתרומה מדהימה זו וזכו לצאת למופע הם אודליה שרון מקבוצת אלמגור , דקלה מקבוצת צפרירים , נסטיה מקבוצת רותם , גטנט מקבוצת איילת השחר וגל מקבוצת דרור בליווי הש"ש של קבוצת אלמגור. ההופעה הייתה מצוינת, והחניכים מאוד נהנו.

• בתאריך ה29.5 התקיימה הכשרת צוות עם רון פייזלר. רון בא מטעם המנהל לחינוך התיישבותי כדי להרצות לצוות על התנהגויות מסכנות בקרב בני נוער. הוא דיבר על סמים ועל הסכנות שיש באינטרנט. הרצאה שלו הייתה מאוד מעניינת ופתחה לכל הצוות את הראש לחשיבה בנושא.

• מסיבת סיום יב' ההצגה היית מושקעת ניכרה עבודת הצוות חגיגות הסיום עברו בצורה מכובדת ללא אירועים חריגים.

• בתאריך ה1.6 ערכנו הפנינג שבועות בכפר שבו היו תחנות להכנת סבונים, ספיראלות רוח, עיצוב חמר, מחזיקי מפתחות ומוביילים ומתנפחי מים ומתנפחים רגילים. בנוסף, היה גם עמדת בישול פיתות בטאבון שהחניכים הכינו לעצמם פיתות עם לאבנה וגבינות. כל חניכי הכפר השתתפו באירוע והשתתפות הייתה חופשית. הפעילות נעשתה כחלק מהיום הורים והייתה פתוחה לכל חניכי הכפר. לסיכום היום, כולם עלו לא.ערב חגיגית חלבית באווירה משפחתית לחג השבועות.

• 5.6 יציאה ליום נעלה בכפר סילבר- חבורת הזמר שלנו נבחרה לשיר ביום זה, וקיבלה תשואות רבות מכל המשתתפים. 

• 9.6 יום ספורט משותף של עובדי חב' סימנס בהשתתפות שתי קבוצות חניכים- איילת השחר וחרובית. הקבוצה הזוכה שהורכבה מחניכים ועובדי סימנס זכתה ברמקולים לנייד לכל אחד. ביום הספורט גם השתתף טל ברודי- יו"ר הרוח הישראלית שבירך את המשתתפים. 

• ב-10.6 התקיימה אליפות ישראל באתלטיקה לקדטים ונוער. חניכי פרויקט האתלטיקה של נעורים זכו ב-9 מדליות: 2 זהב, 4 כסף, 3 ארד.

• ב-16.6 התקיימה כבכול שנה תחרות "גרנד פרי נעורים"- תחרות אתלטיקה גדולה. ב-27.6 נעורים תארח אתלטים מ-4 מדינות בתחרות אתלטיקה בינארצית שתתקיים באצטדיון הכפר. הנכם מוזמנים!

• השבועיים האחרונים של השנה היו רווי פעילות סיום ומסיבות: ערב סיכום פעילות חוגים, ערב פרידה מהש"ש ,פרידה מחלק מהצוות,פעילות פרידה בקבוצות,ארגון קבוצות לסוף השנה.

• מיד עם סיום השנה אנחנו ממשיכים בקייטנה בת שבועיים אשר במהלכה ניתנים תגבורים לבגרויות השונות למי שצריך וכל ערב יש פעילות חברתית , יוצאים לטיול לצפון לשלושה ימים. יש מחנה אימונים וכן מכנה הכנה ראשון. את המכנה השני נקיים באמצע אוגוסט.

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org