09-8661155

צרו איתנו קשר

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

קורס צמה

קורס צמה

קורס מפעיל צמה – מכונה ניידת

המונח צמ"ה הוא ראשי תיבות של ציוד מכני הנדסי ונכללות בו מכונות כבדות וכלי רחב גדולים. קורס צמה מיועד להכשיר מפעילי צמ"ה מיומנים במסגרת האזרחית (למשל בחקלאות ועבודות עפר למיניהן) וכן במסגרת הכשרות ייעודיות בצבא (צמה עורפי וצמה קרבי). רישיון מכונה ניידת או רשיון מפעיל צמ"ה, בין אם מדובר במסגרת לימודית אזרחית או צבאית, תקפה ומוכרת על ידי משרד העבודה ומשרד התחבורה.

קורס מכונה ניידתקורס צמה - רישיון מכונה ניידת

קורס צמה אזרחי

במסגרת זו מכשירים את התלמידים המשתתפים ב קורס מפעיל צמה בהפעלת כלים מכניי כבדים ונהיגה. במהלך הקורס רוכשים התלמידים מיומנות מוטורית גבוהה, שליטה ויכולת נהיגה טובה בכלים השונים כגון טרקטור, דחפור, מלגזה, מחפורון ועוד. בנוסף רוכשים התלמידים ידע תיאורטי.

חלק חשוב בקורס צמה הוא נהלי הזהירות והבטיחות והעלה נכונה. כמו כן יועברו שיעורים בעניין מבנה, תחזוקה וטיפול בכלים, נוהלי תעבורה, ביצוע עבודות שטח, מצבי חירום, הכרת המכונות והמערכות שלהן. חלק עיקרי בקורס הוא ההתנסות המעשית בהפעלת הכלים הכבדים.

קורס צמה צה"לי

מטרת קורס מכונה ניידת בצהל היא להכשיר חיילים לביצוע משימות הנדסיות כולל ניהול מיזמים גדולים באמצעות הכלים וכן ציוד בנייה. הקורסים מועברים בבסיס הדרכה (בה"ד) 14 השייך לחיל ההנדסה הקרבית, ומתחלקים לקורסי צמ"ה במסגרת ההנדסה הקרבית וצמ"ה עורפי.

למי זה מתאים?

קורס מפעיל צמה מיועד לצעירים ומבוגרים המעוניינים לעבוד ולהפעיל מכונות כבדות וכן למי שכבר נמצא בתחום או בתחום משיק ומעוניין להרחיב. כדי להשתתף בקורס צמה יש צורך ברישיון B לפחות או רישיון על טרקטור וכמו כן 10 שנות לימוד או יותר. יש לבצע בדיקות רפואיות ולעבור וועדת קבלה להתאמה לקורס.

מה מקבלים?

בסוף קורס צמה יעברו התלמידים בחינות פנימיות ו-2 חיצוניות (מעשית ועיונית) לצורך קבלת רשיון על מכונה ניידת. תלמיד שסיים את הקורס בהצלחה, מקבל תעודת גמר להפעלת מכונה ניידת והיתר להפעלת מכונה ניידת הנדסית/חקלאית. 

מכאן הדרך סלולה להשתלבות בעבודות חקלאיות, תשתיות, בניין, נמלים ועוד.

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org