09-8661155

צרו איתנו קשר

הדסה נעורים

הפנימיה

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

חוגים והעשרה

פינת החי

בכפר פינת חמד ובה גן זואולוגי, חיות בית ומשק, פינת ליטוף, דגים וציפורים שעומדת לרשות חניכיי הפנימייה. תלמידי הפנימיה מתפעלים את פינת החי בהנחיית מדריך תוך צפייה, הנאה ולימוד.

קרב מגע

במהלך אימוני הקרב מגע מושם דגש על ערכים ובניית האישיות של המתאמן והעצמתו. אנו דורשים מן המתאמנים כבוד לזולת, משמעת, מצוינות אישית, ואמונה עצמית.
אנו מאמינים כי על מנת למנוע שימוש לרעה בידע הנלמד בשיעורים, יש להבטיח כי המתאמן הוא קודם כל אדם ערכי, המכבד כל אדם באשר הוא אדם, ושרואה לנגד עיניו את דרך השלום והפיוס. אנו מאמינים כי על המתאמן להגיע לידי מקום של שלמות עם עצמו, ולידי תחושה של אמונה ובטחון ביכולותיו האישיות. לדידנו, הביטחון העצמי הנצבר בשיעורים מחזק את האני של התלמידים ומרסנם. בראייתנו עוצמתו של אמן ההגנה העצמית, נמדדת בשליטה העצמית וביכולת ההבלגה, ולא ביכולת ההתרסה והכוחניות.

כדורגל בנים בנות

כדורגל בנות
קבוצת כדורגל המיועדת לכל בנות הפנימייה שחובבות הספורט אשר מעוניינות ללמוד את כללי המשחק ולשחק בהנאה, עם מאמן מקצועי, אלי כהן, ממועדון ספורט נתניה.
כדורגל
לכל חובבי הספורט הפופולארי אשר מעוניינים ללמוד את כללי המשחק ולשחק בהנאה הוקמה נבחרת "הדסה נעורים" אשר גם אותה אותה מאמן אלי כהן ממועדון ספורט נתניה.

אופניים

פעם בשבוע יוצאים החניכים לטיול על גבי אופניים למסלולים בסביבת הכפר. במהלכם לומדים החניכים על החיות ועל הסביבה הטבעית שבהם הם חיים, לצד היכרות עם שמורת נחל אלכסנדר ועל האזור בו שוכן כפר הנוער.

חדר כושר

בהדסה נעורים עומדים לרשות החניכים שני מתחמים של חדרי כושר:

  • חדר כושר חיצוני המשקיף לעבר הים ומהווה חוויה לגוף ולנפש בעת השימוש במתכנים שנעשים באופן חופשי.
  • חדר כושר מקצועי הממוקם במתחם הספורט בכניסה לכפר ומאובזר במיטב ציוד הכושר החדשני, המקצועי ומהמפוארים שיש כדוגמת חדרי הכושר המבוקשים  בארץ. חדר הכושר פועל שלושה ימים בשבוע קבוע  ובימי שישי לסירוגין. האימונים בחדר הכושר מתקיימים בהנחיה של מאמני כושר מקצועיים המכירים באופן אישי את החניכים המגיעים לאימונים.

זיו נעורים

חוג הימאות מופעל בפנימיה זו השנה התשיעית. בסיס הרעיון בחוג זה הינו שימוש בים כפלטפורמה חינוכית.
פעם בשבוע יוצאים החניכים אל חוף סירונית בנתניה לפעילות ימית, הכוללת יציאה אל הים לפעילות אתגרית ימית, כגון גלישת גלים, יחד עם פעילות חברתיתערכית הכוללת נושאים כמו העצמה, מנהיגות, עבודת צוות ומשמעת עצמית.
לקריאה נוספת ניתן להיכנס לאתר זיו נעורים.

שבט ינאי תנועת הצופים

תנועת הצופים העבריים היא תנועת הנוער הראשונה והגדולה בישראל המונה כ 200 שבטים בארץ. השבט הרשמי של הדסה נעורים הוא שבט "ינאי".
במהלך הפעילות החניכים יתגבשו כקבוצה וילמדו מיומנויות צופיות רבות כגון בניית מבנים מסנדות, בישול צופי ועוד. בנוסף לכך יתגבשו החניכים כקבוצה וכשבט, וקבוצת הבוגרים (שכבות יאיב)
יעברו קורס הכשרה באורך שנה שבסופו יהפכו למדריכים.
הפעילות הצופית מתקיימת ברחבי הפנימיה כחלק מפעילות העשרה לילדים, בכל יום ג' ובשבת סגורה נהנים מעל ל 20 ילדים מפעילות חווייתית, מגבשת ומעצימה המושתת על ערכי ועקרונות התנועה.

חוות הגלישה

מרכז ימי חינוכי שמאפשר לכל חניכי כפר הנוער לעסוק בענפי ספורט ימי ולשלב חינוך ימי בלתי פורמאלי במסגרת החינוכית וסדר היום של הפנימייה.
במרכז הגלישה אווירה פתוחה ומיוחדת, בו החניכים יכולים לבלות את השעות שאחרי הלימודים, ולהיחשף לעולם הגלישה והספורט הימי.
כחלק מפעילות המרכז קיימות שתי תוכניות ללימוד גלישה אשר מפעילות סה"כ 4 קבוצות שונות וכמעל ל50 ילדים. המסגרות הן זיו נעורים והאקדמיה לספורט.

אחרי!

"אחריי!" היא עמותה חינוכית חברתית הפועלת כדי לעודד צמיחת מנהיגות צעירה ומעורבות חברתית בקרב בני נוער. התכניות מחברות אותם לאבני דרך בחברה הישראלית, ונוטעת בהם תחושת הצלחה ומסוגלות ומעודדת אותם להשתלב כאזרחים תורמים בחברה הישראלית.

לימודי מוזיקה

בעזרתם של מורים מקצועיים למוזיקה מתנסים ולומדים החניכים על גיטרה, תופים, ולוקחים חלק בהרכבי נגינה. בנוסף, חניכים הנהנים לשיר יכולים לקחת חלק בחבורת הזמר של הכפר, המופיעה בכפר ומחוצה לו באירועים שונים.
כל חניך מקבל שעה בה המורה מלמד ומתרגל איתו את הנגינה באופן אישי, כך מצליחים החניכים להשתפר מהר יותר ולהגיע להישגים גבוהים.

תאטרון

בחוג התיאטרון ילמדו החניכים את אומנות המשחק והבמה, בה יתעסקו בעיקר במשחקי אימפרוביזציה ושיפור יכולת המשחק והאלתור שלהם. בנוסף ילמדו החניכים כיצד לכתוב קטעים משלהם, ובסוף שנה יעלו הצגה בה יציגו קטעים מוכרים או מקוריים. כחלק מהפעילות יצאו לתאטרון קרוב שם יעברו סדנאות מקצועיות בתחום ויצפו בהצגות.

להקת זמר

חניכים הנהנים לשיר יכולים לקחת חלק בלהקת הזמר של הכפר, המופיעה בכפר ומחוצה לו באירועים שונים.

מהלך השנה עובדים חברי הלהקה בהדרכת צוות מקצועי ומיומן, ונחשפים לתחומי אומנויות הבמה. בין הסדנאות המועברות: פיתוח קול, שירה והקלטות אולפן, שמיעה מוזיקלית וקצב, כוריאוגרפיה והופעה מול קהל. הרפרטואר של הלהקה יורכב מלהיטים ישראליים בעיבודים מקוריים וסוחפים.

אומנות

לימוד חוויתי ומאתגר בכל תחומי האמנות מגוון החומרים והצבעים שניתן לעבוד עימם.
התנסויות חדשות ומפתיעות בחומרים ובטכניקות, תוך הפעלת החוש היצירתי ופיתוח הדמיון, פיתוח החשיבה הצורנית

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org