09-8661155

צרו איתנו קשר

למידע והרשמה מלאו את הטופס:

שם מלא*
נא למלא

פניה בנושא..
Invalid Input

מייל*
לא תקין

טלפון
Invalid Input

בכפר הנוער הדסה נעורים מאמינים כי חינוך לדמוקרטיה אינו יכול להיות רק בתיאוריה אלא חייב להסתמך גם על התנסות מעשית וחוויתית.

 התנסות זו מאפשרת לבני הנוער המתחנכים בפנימיה בכפר להפנים ולקלוט את התפקידים השונים בחברה מתקדמת ולהתנסות במנהיגות תורמת ופעילה בתחומי החיים השונים של החברה. לשם כך הקמנו קבוצה של מנהיגות צעירה מחניכי הכפר.

 פיתוח מנהיגות זו מפתח קהילה של אזרחים, יוזמים, פעילים, אכפתיים ותורמים אשר מעורים בחיי החברה ולא אדישים ומרוחקים כפי שקורא אצל חלק מבני הנוער.

 המטרות העיקריות בהקמת מנהיגות צעירה בכפר הנוער הדסה נעורים הינם:

  1. יישום ערכים ברוח הדמוקרטית בחיי היום יום בכפר, במטרה להעביר אחכ ערכים אלו גם לחיי הקהילה בה חיים בני הנוער.
  2. לטפח מנהיגות צעירה ומובילה על יד התנסות מעשית בפעילות השוטפת של בית הספר והפנימיה.
  3. לצור את התנאים ההולמים עבור בני הנוער להביע באופן חופשי ומכבד את דעותיהם ומחשבותיהם.
  4. לפתח אזרחים טובים יורת במדינה תוך יצירת אכפתיות ומודעות .
  5. לפעל לשיפור וקידום זכויות התלמידים ושיפור תנאיהם בבית הספר ובפנימייה.

האחראית על החינוך החברתי מובילה את המנהיגות הצעירה והיא מהווה מודלינג לאותם תלמידים רציניים ואחראיים שמוכנים להוביל ולתרום מזמנם הפנוי לטובת ורווחת התלמידים.

 התלמידים במנהיגות לוקחים גם חלק בהפקת הפעילויות בחגים ובאירועים מיוחדים, משתתפים בישיבות עם הנהלת הכפר ויוזמים פרויקטים מיוחדים.

ארגון מסיבת פורים היא דוגמא מצוינת לשיתוף הפעולה בין המנהיגות הצעירה לבין הנהלת כפר הנוער. ההנהלה והתלמידים מהמנהיגות קבעו יחדיו את המתווה ואח"כ בחנו את האופציות שעומדות בפניהם תוך התחשבות בתקציב שעמד לרשותם. חלק מן התלמידים אף הלכו לבדוק בזמנם הפנוי את האמנים האופציונאליים ואחרי שחזרו עם חוות דעת ישבו שוב יחדיו עם צוות ההנהלה ותכננו באופן סופי את המסיבה.

גם במהלך המסיבה לקחו חלק פעיל והיו אחראים לסדר ולארגון של הארוע כמו: סדרנים שליוו את כל האירוע והיו אחראים על הכללים והחוקים , שמירה חיצונית עם צוות המשמר האזרחי, ליווי של קצין הבטחון ועוד.

הערב הוכתר בהצלחה גדולה וכל המשתתפים אישרו כי הם נהנו מאד וכי הוא התנהל באופן מאורגן להפליא.

 

אודות

כפר הנוער הדסה נעורים הוא קהילה חינוכית כפרית המשמשת בית חם לתלמידים, ולמחנכים כאחד. מיקומו הציורי של הכפר על צוק הנישא מעל הים התיכון מהווה מעטפת לחינוך לערכים, לאהבת האדם והטבע. חווית הלימודים בכפר מושתת על ראיה רבמקצועית בתחומי המדע והטכנולוגיה, במטרה להכין את בוגרינו להשתלבות מיטבית בחברה.

הרשמה לדיוור

מייל*
נא למלא

שם מלא*
נא למלא

יצירת קשר


כפר הנוער הדסה נעורים, בית ינאי


09-8661155


liron@neurim.org